• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2543
  • Dodano: 2019-04-22 / 19:32
  • Komentarzy: 2

Uwaga kierowcy! Po świętach kolejne zmiany na pl. św. Sebastiana

 
 
Uwaga kierowcy! Po świętach kolejne zmiany na pl. św. Sebastiana

(Fot. Dżacheć)

Kierowcy, którzy przyzwyczaili się już do nowego układu ruchu w obrębie Placu Św. Sebastiana muszą przyszykować się na duże zmiany. Rewitalizacja placu idzie pełną parą.


Ruch wokół pl. św. Sebastiana został ograniczony 13 lutego. Wtedy ruszyły tam prace rewitalizacyjne. Wszyscy, którzy przyzwyczaili się już do nowych znaków obowiązujących w okolicach ulic Staromiejskiej, Krupniczej czy Łangowskiego, znów będą musieli być czujni.

Od przyszłego tygodnia prace przesuwają się w stronę ul. Łangowskiego, w związku z tym organizacja ruchu będzie zmieniona w następujący sposób:

- Zamknięta będzie Malczewskiego za wjazdem do posesji 4a aż do ulicy Łangowskiego. Przejezdna będzie za to Staromiejska ale odwrócony zostanie kierunek ruchu na ulicy: Staromiejskiej na odcinku od Krupniczej do Łangowskiego oraz na ul. Krupniczej od Malczewskiego do Staromiejskiej. Ulica Łangowskiego na odcinku od pl. Sebastiana do ul. Sienkiewicza stanie się drogą o ruchu dwukierunkowym bez przejazdu. Z Łangowskiego będzie można wyjechać w Sienkiewicza tylko skręcając w prawo. Tak jak teraz. Na czas zmiany organizacji ruchu, piesi będą mieli wyznaczone bezpieczne przejścia na przebudowanym terenie - tłumaczy Adam Leszczyński, rzecznik Miejskiego Zakładu Dróg w Opolu.

Utrudnienia na Malczewskiego mogą potrwać około 1,5 miesiąca

Architektura pl. Sebastiana ma być podobna do tej na Małym Rynku. Rewitalizacja placu zakłada budowę fontanny, zagospodarowanie terenów zielonych i wydzielenie kilkunastu miejsc postojowych. Zaplanowana inwestycja zakłada również ułożenie granitowych płyt, postawienie ławek, oraz zaplanowano nowe nasadzenia zielne. Ratusz zakłada, że nowy plac będziemy mogli oglądać jesienią tego roku.

Zmiany mają zacząć obowiązywać od 25 kwietnia.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-04-22 20:28:49 [178.252.17.*] id:1573890  
PauloOp23: Napisał postów [3309], status [VIP] Reputacja
Czyli nasz zielony plac Sebastiana pokryją betonem ,który po roku wymienią bo się zacznie rozlatywać i będzie cacy placyk.

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
2019-04-24 06:54:57 [94.254.158.*] id:1573953  
ALFredo: Napisał postów [1632], status [zrobił/a karierę] Reputacja
Mogliby kibel podziemny i wieże widokowa przy okazji postawić. Przydałby się jeszcze obok nowy monopolowy, bo ten na Langowskiego to złodziej i fiut.

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia