• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 4976
    • Dodano: 2019-04-03 / 19:42
    • Komentarzy: 7

    Do parku 800-lecia kładką rowerową?

    Do parku 800-lecia kładką rowerową?

    (Fot. UM Opole)

    Kładka pieszo-rowerowa powstanie na wysokości parkingu na Wyspie Bolko i przeprowadzi Opolan na drugą stronę Kanału Ulgi.

    Podczas sesji Rady Miasta, która odbędzie się pod koniec kwietnia przewidziano dyskusję w temacie dołożenia brakującej kwoty do realizacji budowy kładki pieszo-rowerowej.

    Zobacz takze Fundacja DOM od 35 lat wspiera rodziny. Dziś zaprasza na festyn w centrum Opola

    - To jeden z priorytetów, dlatego popieram prośbę radnych mojego klubu, by zwiększyć budżet na to zadanie o około 10 mln złotych. Uważamy, że kładka pieszo-rowerowa, pozwoli dojechać sprawnie do parku 800-lecia, ale też do centrum miasta na rowerze. Nie ma co odkładać tego zadania, tylko dołożyć brakujące pieniądze. Warto więc zabrać się do roboty i budować - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent miasta Opola.

    Dodatkowe pieniądze mają być zapisane w budżecie na przyszły rok. dodatkowe pieniądze na przyszły rok. Inwestycja będzie realizowana przy 60-procentowym wsparciu UE. Prace powinny zająć około dwóch lat, biorąc pod uwagę czas na rozstrzygnięcie przetargu, przygotowanie dokumentacji "deadline" wyznaczono na 2023 rok.

    Zobacz takze Nowy Zakład Opiekuńczo-Leczniczy oficjalnie otwarty w Krapkowicach

    Przypomnijmy, że do trzeciego już przetargu zgłosiło się sześć firm. Najtańszą propozycję przedstawił Mostostal Kielce, która opiewała na blisko 24 mln zł. Wcześniejsze przetargi były unieważniane z uwagi na to, że kwoty proponowane przez przedsiębiorców przerosły nawet trzykrotnie zaplanowany budżet.

    W projekcie oświetlona kładka ma mieć długość 260 metrów i szerokość 7 metrów. Z założenia nowa infrastruktura ma być przyjazna szczególnie miłośnikom rowerów. Powstanie nowej kładki pieszo - rowerowej to element projektu, w którym przewidziano też powstanie centrów przesiadkowych w rejonie dworca Opole Zachodnie oraz Opole Grotowice.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Do parku 800-lecia kładką rowerową?
    Do parku 800-lecia kładką rowerową?

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2019-04-04 22:00:41 [178.252.27.*] id:1572894  
    damaropole: Napisał postów [470], status [starszy pismak] Reputacja
    Fajnie.

    Nick:
    Treść:
    2019-04-04 07:09:30 [5.173.54.*] id:1572852  
    Uoldd: Napisał postów [913], status [stały bywalec] Reputacja
    A możnaby spytać kiedy przywrócenie ścieżki rowerowej na Luboszyckiej w kierunku Sylezji? Rozkopali. Zakopali. Ścieżki brak. Musi się coś stać rowerzyście żeby to w końcu naprawić?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2019-04-04 08:52:11 [217.173.195.*] id:1572861  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Dobre pytanie. tez mnie to zastanawia o co w tym wszystkim chodzi. Czy te rozebramne odcinki były uszkodzone, czy coś innego było przyczyną rozpoczęcia tych prac.
    2019-04-04 00:58:36 [188.123.205.*] id:1572847  
    ombre: Napisał postów [21167], status [VIP] Reputacja
    Druga kładka jest potrzebna przez Odrę na Bolko a nie przez kanał.Na tej jednej w weekendy jest taki scisk jak w sylwestra na Manhattanie.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2019-04-04 08:51:15 [217.173.195.*] id:1572860  
    wojtasoks: Napisał postów [10984], status [VIP] Reputacja
    Dlatego też chcą ją rozbudować, zresztą też dokładają pieniądze.
    2019-04-04 07:05:30 [165.225.72.*] id:1572851  
    dontomasso: Napisał postów [4855], status [VIP] Reputacja
    na drugim koncu kladki jest slimak czy prog jak na skoczni?

    Nick:
    Treść:
    2019-04-03 20:12:01 [5.173.93.*] id:1572836  
    tippmann: Napisał postów [8012], status [VIP] Reputacja
    i to mi się podoba😀brawo arek👏👏👏tak trzymaj👍

    Nick:
    Treść: