• 0
0
 
  • Wyświetleń: 971
  • Dodano: 2019-03-09 / 12:00
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

Kalkulator pomoże wybrać tanią polisę na życie

 
 
Kalkulator pomoże wybrać tanią polisę na życie
Ubezpieczenie można kupić na wiele sposobów. Najwygodniejszym z nich jest skorzystanie z internetu i wygodnego rozwiązania w postaci porównywarki. W przypadku zakupu polisy na życie sytuacja wygląda tak samo, ale tylko do pewnego momentu.


Jeśli chcemy mieć wartościowe ubezpieczenie na życie, niezbędne okaże się spotkanie z agentem lub nawet kilkoma agentami. Dzięki temu możemy porównać zaprezentowaną ofertę i spośród zbliżonych polis wybrać tę najtańszą. Ale wcześniej warto skorzystać z porównania online.

Kalkulator ubezpieczeń na życie - jak to działa?

Zasada działania kalkulatora jest bardzo prosta. Do krótkiego formularza wpisujemy dane polisy, jaka nas interesuje oraz dane kontaktowe, które wykorzysta następnie agent, aby przedstawić nam szczegóły ubezpieczenia - najpierw telefonicznie, a później, w razie naszego zainteresowania, na bezpośrednim spotkaniu - w placówce, w kawiarni czy w naszym domu.

Formularz w kalkulatorze - dane do wypełnienia

Gdy chcemy kupić ubezpieczenie na życie z www.rankingubezpieczennazycie.pl,wystarczy kilka minut na uzupełnienie danych, w tym:
• Ubezpieczony - wybieramy polisę dla siebie lub dla siebie i kogoś (w domyśle może to być dziecko lub współmałżonek);
• Suma ubezpieczenia - dostępne są trzy warianty: do 100 000 zł, do 300 000 zł, do 1 000 000 zł;
• Cel ubezpieczenia - tu możemy wybrać jedną lub więcej opcji, jak: bezpieczeństwo finansowe bliskich, ochrona na wypadek niezdolności do pracy, zgromadzenie kapitału dla dziecka, zabezpieczenie spłaty kredytu, dodatkowy kapitał na emeryturę, ochrona na wypadek inwalidztwa i ciężkiej choroby;
• Okres ubezpieczenia - dożywotnie lub terminowe (min. 12 miesięcy);
Formularz to także konieczność podania orientacyjnych informacji na temat miesięcznych wydatków, sytuacji mieszkaniowej i posiadania dzieci.
Na końcu wystarczy jeszcze uzupełnić pola o dane kontaktowe (imię, nazwisko, datę urodzenia, kod pocztowy, telefon kontaktowy, adres e-mail i wykonywany zawód).

Dlaczego konieczne jest spotkanie z agentem?
Wszystkie dane podane w formularzu pozwolą lepiej i szybciej dopasować agentom różnych towarzystw zaproponowaną polisę na życie. Szczególnie cenną informacją jest wskazanie celu ubezpieczenia. Jeśli zaznaczymy "zgromadzenie kapitału dla dziecka" agenci przygotują ofertę polis posagowych. W przypadku celu "dodatkowy kapitał na emeryturę" będą to oferty z gatunku polis oszczędnościowych itd.

Ale dlaczego nie można kupić polisy na życie bez pośrednictwa agenta? Odpowiedź na to pytanie ma związek m.in. z charakterem ubezpieczenia, którego przedmiotem jest życie i zdrowie człowieka. Aby ograniczyć ryzyko, ubezpieczyciele stosują tzw. ankietę medyczną, która pozwala oszacować stan zdrowia przyszłego ubezpieczonego, a w razie jakichkolwiek wątpliwości, skierować go na dodatkowe badania - z góry opłacone przez towarzystwo.
Tak się stanie, jeśli przyszły ubezpieczony wykaże w ankiecie negatywną historię medyczną, a chce wykupić polisę z rozszerzeniem na zdiagnozowanie nowotworu albo nałogowo pali papierosy. Oczywiście, można podać w ankiecie informacje niezgodne z prawdą, ale wtedy trzeba liczyć się z brakiem świadczenia w razie wypadku czy diagnozy choroby.

Polisa zupełnie online, ale z ograniczeniami
Obecności agenta ubezpieczeniowego można też uniknąć. Zamiast opcji "wypełnij krótki formularz i sprawdź najlepsze oferty ubezpieczeń na życie w naszym kalkulatorze",, decydujemy się na wariant "wypełnij krótki formularz i kup polisę online". To drugie rozwiązanie wiąże się z jednak z wieloma ograniczeniami, jak:
• wąski zakres ochrony - jedno lub dwa zdarzenia;
• niski próg wiekowy - polisa oferowana osobom przed ukończeniem 50. roku życia;
• brak porównania - być może konkurencja zaproponuje lepsze warunki.
Polisa na życie bez agenta jest sprzedawana w bardzo niskiej cenie, która jednak dość gwałtownie rośnie wraz z wiekiem ubezpieczonego, mimo że zapewnia ten sam, wąski zakres ochrony.
Za sumę 30-50 zł można z powodzeniem znaleźć oferty z kalkulatora ubezpieczeń na życie. W tej cenie to możliwe z kilkoma zdarzeniami w zakresie ochrony. Tym samym możemy liczyć na odszkodowanie nie tylko za poważny wypadek, ale i zwykłe złamanie ręki czy zabezpieczyć się finansowo w razie utraty pracy.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-03-12 20:33:15 [83.27.152.*] id:1571722  
MGIEŁKA: Napisała postów [18067], status [VIP] Reputacja
najłatwiej, a co z pseudo-ubezpieczycielami ?

Nick:
Treść: