• 0
0
 
  • Wyświetleń: 2236
  • Dodano: 2019-03-09 / 07:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Bezrobocie we Wrocławiu

 
 
Bezrobocie we Wrocławiu
Wrocław jest dużym miastem, zlokalizowanym w południowo-zachodniej Polsce, w województwie dolnośląskim. W 2018 roku miejscowość zamieszkiwana była przez 639 258 osób. Jak kształtuje się rynek pracy w czwartym pod względem liczby ludności mieście w Polsce?


Na koniec stycznia 2019 roku stopa bezrobocia w województwie dolnośląskim wyniosła 5,4%, a w powiecie wrocławskim 1,9%. We Wrocławiu bezrobocie rejestrowane osiągnęło poziom 1,9%. Liczba bezrobotnych w mieście wyniosła około 7,5 tysiąca. Jak podaje portal polskawliczbach.pl, najwięcej aktywnych zawodowo mieszkańców Wrocławia (28,1%) pracuje w sektorze usługowym (handel, naprawa pojazdów, transport, zakwaterowanie i gastronomia, informacja i komunikacja). 18,3% zatrudnionych jest w przemyśle i budownictwie, 7,7% w sektorze finansowym (działalność finansowa i ubezpieczeniowa, obsługa rynku nieruchomości), natomiast najmniej - bo zaledwie 0,7% - pracuje w sektorze rolniczym (rolnictwo, leśnictwo, łowiectwo i rybactwo) - stan na koniec 2017 roku.

Zatrudnienie we Wrocławiu
Na terenie Wrocławia funkcjonuje wiele dużych firm, zatrudniających największą liczbę mieszkańców. Są to m.in.: Travel Labs Poland - centrum IT firmy Ryanair; Infor - producent oprogramowania; Credit Suisse - światowy lider w obszarze bankowości; KRUK S.A. - firma windykacyjna; Techland - producent oprogramowania i gier komputerowych; TOYA S.A. - producent i dystrybutor narzędzi i elektronarzędzi; LiveChat Software S.A. - producent oprogramowania komunikacyjnego dla biznesu; Bombardier Transportation Polska - producent taboru kolejowego czy Osborne Engineering Sp. z o.o. - producent wszystkich typów podzespołów wykonanych ze stopu łożyskowego ("białego metalu"). W mieście znajduje się także oddział Nokii - jednego z największych przedsiębiorstw w branży telekomunikacyjnej. Ponadto zlokalizowane są mniejsze firmy usługowo-handlowe, biura rachunkowe, agencje ubezpieczeniowe, kancelarie prawne, restauracje czy centra handlowe. Swoją siedzibę we Wrocławiu ma m.in.: Urząd Miejski, Urząd Skarbowy, Komenda Wojewódzka Policji, Kuratorium Oświaty, Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna oraz Sąd Okręgowy, w których pracę znaleźli pracownicy administracyjni, biurowi, specjaliści i sprzątaczki. W mieście poszukiwane są głownie osoby do pracy w charakterze specjalisty ds. obsługi klienta z językiem obcym, mechanika samochodowego, specjalisty ds. księgowości, elektromontera, specjalisty ds. finansowych czy programisty. Więcej ofert można znaleźć na stronie praca Wrocław. Osoby, które nie posiadają odpowiedniego doświadczenia, mogą wziąć udział w projektach realizowanych przez Powiatowy Urząd Pracy, takich jak staże i szkolenia.

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia