• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1350
  • Dodano: 2019-03-05 / 18:49
  • Komentarzy: 1

Nietrzeźwi kierowcy w rękach brzeskich policjantów

 
 
Nietrzeźwi kierowcy w rękach brzeskich policjantów

(Fot. Archiwum)

22-letni mieszkaniec Brzegu w organizmie miał ponad promil alkoholu, kiedy stracił panowanie nad swoim volkswagenem i zderzył się z jadącą z naprzeciwka mazdą. Drugi z kierowców miał blisko promil, a dodatkowo się okazało, że złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj kierowcy za takie postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Do obydwu zdarzeń doszło w minioną sobotę. Kilka minut przed 13:00 oficer dyżurny skierował policjantów z ruchu drogowego na brzeski Plac Dworcowy. Ze zgłoszenia wynikało, że miało tam dojść do zderzenia dwóch samochodów. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 22-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z toyota. Jak się okazało, odpowiedzialny za to zdarzenie mężczyzna za kierownicę wsiadł nietrzeźwy. Właściciel volkswagena w organizmie miał ponad promil alkoholu.

Drugi z nieodpowiedzialnych kierowców wpadł tego samego dnia około godziny 18:00. Wówczas policjanci brzeskiej drogówki w jednej z miejscowości w gminie Skarbimierz zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy. Już podczas sprawdzenia dokumentów okazało się, że 30-latek nie ma prawa jazdy, a badanie na urządzeniu pokazało, że za kierownicę wsiadł mając w organizmie blisko promil alkoholu. Sprawdzenie w systemie potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy - mężczyzna złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Obaj kierowcy za swoje czyny odpowiedzą teraz przed sądem. 22-latkowi za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat więzienia, sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i wysoka grzywna. Odpowie on również za spowodowanie kolizji w ruchu drogowym. 30-latek natomiast, musi się liczyć z wydłużeniem zakazu, a także karą do 5 lat pozbawienia wolności.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-03-06 04:59:27 [80.49.160.*] id:1571403  
chrząszcz: Napisał postów [4797], status [VIP] Reputacja
omijajcie Brzeg i okolice ... nie znasz dnia ani godziny

Nick:
Treść: