• 0
0
 
  • Wyświetleń: 977
  • Dodano: 2019-02-17 / 07:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Stary czy nowy - jaki kamper kupić?

 
 
Stary czy nowy - jaki kamper kupić?
Rynek kamperów w Polsce rośnie w siłę - sukcesywnie wzrasta liczba rejestrowanych tego typu pojazdów. Powstają kolejne punkty sprzedaży nowych i używanych kamperów oraz przyczep kempingowych. Miłośnicy karawaningu mają bogaty wybór pojazdów i z łatwością mogą wybrać taki, który spełnia ich potrzeby, a przy tym którego zakup nie nadwyręży ich portfela.


Ceny nowych kamperów za wysokie dla Polaków


Zainteresowanych spędzeniem wakacji w mobilnym domu jest coraz więcej. Mimo wszystko karawaning w Polsce nie jest jeszcze tak popularny jak w Niemczech czy Wielkiej Brytanii. Niestety z tego powodu ceny nowych kamperów są bardzo wysokie. Polacy rezygnują więc z ich zakupu ze względu na cenę, a ta nie spada, z powodu niskiej sprzedaży - i koło się zamyka. W danych zgromadzonych przez firmę Samar wynika, że w roku 2014 sprzedało się zaledwie 108 egzemplarzy nowych kamperów. W pozostałych latach liczba ta utrzymywała się na podobnym poziomie.


Nie stać Cię na nowy? Kup używany


Jak na polskie realia ciekawym zjawiskiem wydaje się stosunkowo wysoka sprzedaż kamperów używanych. Dla porównania dla przedstawionych wcześniej danych, w roku 2014 sprowadzono do Polski aż 766 używanych kamperów, a rok później 1378, czyli prawie dwukrotnie więcej. W kolejnych latach dane wykazywały tendencję wzrostową. Okazuje się więc, że Polacy cenią sobie wygodę i komfort, jaki niesie za sobą podróż kamperem, i są otwarci na tę formę wypoczynku, ale zwyczajnie ceny nowych pojazdów tego typu są dla nich za wysokie. A przecież jeszcze pojawiają się różne koszty dodatkowe takie jak ubezpieczenie (sprawdź przykładowe tu - www) czy przygotowanie do sezonu.


Ceny nowych i używanych kamperów


Zainteresowanych karawaningiem może ciekawić, jakie są różnice w cenie dla kamperów prosto od producenta i z rynku wtórnego. 
Nowy kamper (w zależności od rodzaju i wyposażenia) to wydatek rzędu 250 tys. zł. Jego cena może wzrosnąć nawet o 100 tys., gdy wybierzemy wersję z większą ilością udogodnień. Kampery na kategorię prawa jazdy "C", czyli większe, cięższe i jeszcze bardziej luksusowe mogą kosztować nawet milion złotych!
Kampery używane są za to znacznie tańsze. Pozostający w dobrym stanie technicznym pojazd tego typu posiadający podstawowe wyposażenie można mieć już za 80 tys. zł. Oczywiście są też tańsze egzemplarze, ale w niektórych przypadkach ich stan może pozostawiać wiele do życzenia.


Szukasz ubezpieczenia dla kampera? Sprawdź ten link

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.