• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1374
  • Dodano: 2019-02-26 / 08:00
  • Komentarzy: 2
  • Artykuł sponsorowany

Zakup ubezpieczenia przez Internet. Czy to się opłaca?

 
 
Zakup ubezpieczenia przez Internet. Czy to się opłaca?
Podobno zakup ubezpieczenia przez Internet pozwala wybrać najkorzystniejszą cenowo polisę. Umowę można podpisać szybko, sprawnie i bezproblemowo. Ile jest w tej kwestii prawdy? Czy faktycznie wszystko wygląda, aż tak kolorowo?

Specjalnie dla czytelników serwisu, pracownicy Centrum Ubezpieczeń Partner z Opola, prześwietlili temat zakupu ubezpieczeń przez Internet. Multiagencja, która od lat specjalizuje się w porównywaniu i dobieraniu najbardziej atrakcyjnych ofert, ma w tej kwestii spore doświadczenie.

Niestety, na początek należy obalić mit tańszych ubezpieczeń przez Internet. Wrażenie niższych cen jest efektem porównywania ze sobą kilku lub nawet kilkunastu ofert. Bez względu na to, czy udamy się do Multiagencji, czy wybierzemy drogę online - zasada jest jedna - im więc porównamy ofert, tym większa szansa na niższe ceny.
Owszem, zarówno internetowa porównywarka, jak i Multiagencja Ubezpieczeniowa to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na jak najniższych kosztach. Jednak podczas wyboru, należy pamiętać, że nie warto kierować się tylko i wyłącznie ceną. Każda polisa ma swój określony zakres, z którym musimy zapoznać się przed podpisaniem dokumentów. Co więcej, podobne pakiety ubezpieczeń w różnych Towarzystwach diametralnie różnią się między sobą zapisami, które są zawarte w umowach. Aby mieć pewność, że zakres ubezpieczenia jest dostosowany do naszych potrzeb, polisę warto skonsultować z profesjonalistami.

Kolejnym tematem, który warto poruszyć w zakresie zakupu ubezpieczeń direct (transakcje sfinalizowane na odległość), są sprawy formalne. Wiele Towarzystw Ubezpieczeniowych zrezygnowało z przesyłania oryginalnych dokumentów pocztą. Jeżeli chcemy posiadać w swoim domowym archiwum dokumenty potwierdzające polisę, musimy indywidualnie zadbać o ich wydruk i kopie.

W przypadku zawarcia polisy w punkcie stacjonarnym możemy liczyć na fachową pomoc nie tylko podczas zakupu, ale także w trakcie obowiązywania ubezpieczenia. Ewentualne przeniesienie lub wypowiedzenie umowy nie będzie stanowić żadnego problemu. To samo tyczy się m.in. sprzedaży pojazdu lub formalności związanych z zaistnieniem szkody. Każdy, kto próbował załatwić tego typu sprawy przez infolinię, zdaje sobie sprawę, jak istotnym elementem jest spotkanie twarzą w twarz z profesjonalnym konsultantem.

www.cubezpieczen.pl

facebook.com/centrumubezpieczen.opole


Centrum Ubezpieczeń Partner from Centrum Ubezpieczeń PARTNER on Vimeo.

Artykuł sponsorowany

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-28 14:51:07 [95.50.2.*] id:1571158  
jacek0667: Napisał postów [996], status [stały bywalec] Reputacja
Odpowiadam na pytanie tytułowe : NIE OPŁACA SIĘ . Cześć czapka.

Nick:
Treść:
2019-02-26 09:44:42 [178.43.56.*] id:1571019  
Darogb: Napisał postów [316], status [pismak] Reputacja
Prawda jest taka że Polska pod tym względem jest zacofana i to ostro.W innych państwach taka forma istnieje od wielu lat i się sprawdza,tylko my zawsze w tyle jestesmy

Nick:
Treść: