• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 13432
  • Dodano: 2019-02-23 / 21:51
  • Komentarzy: 0

XV Opolska Gala Żużla na lodzie za nami

 
 
Jubileuszowa 15. edycja imprezy widowiskowo-rozrywkowej, czyli Opolskiej Gali Żużla na Lodzie 2019 dobiegła właśnie końca. Najmłodszy uczestnik widowiska miał...5 lat.


Już po raz 15-ty na taflę opolskiego Toropolu wyjechali żużlowcy. W tym roku organizatorzy wydarzenia zbierali pieniądze dla chorego Antosia Siweckiego z Nysy oraz dla opolskich hospicjów - Betania oraz Domowego Hospicjum dla Dzieci.

Wielu fanów głośnych wysokoobrotowych silników czekało na ten zastrzyk adrenaliny od długiego czasu. Gala Żużla na Lodzie została pierwotnie odwołana z powodu ogłoszenia żałoby narodowej. Na szczęście nowy termin imprezy nie zniechęcił Opolan do przyjścia i kibicowania najmłodszym zawodnikom

Tradycyjnie już Galę otworzył znakomity pokaz Kamili Chamielec, łyżwiarki figurowej, z którą organizatorzy są mocno związani emocjonalnie, ponieważ dokładnie jedenaście lat temu jako małe dziecko sama potrzebowała pomocy i wówczas była bohaterką czwartej edycji Opolskiej Gali Żużla na Lodzie.

- Na lodowej gali jestem po raz pierwszy. Kupiłam bilety z myślą o pierwszym terminie imprezy, ale całe szczęście zmiana daty nam nie przeszkodziła i mogłam pokazać to widowisko mojemu narzeczonemu. Kiedyś chodziłam oglądać żużel na stadionie, to zdecydowanie inne emocje. Z pewnością pojawiło się trochę adrenaliny, ale czegoś
mi tutaj zdecydowanie brakowało, może muzyki - skomentowała widowisko Magdalena z Opola.

Jazdę motocyklem po lodzie zaprezentowali też najmłodsi zawodnicy. Jednym z nich był 11-letni Seweryn Gazda, który ma za sobą już liczne starty w zawodach motocrossowych, super enduro i cross country rangi Mistrzostw Polski czy Pucharu Polski. Ponadto zaprezentowali się kartingowcy, oraz akrobaci - znakomite show zrobił Sebastian Ratuszny wykonując widowiskowy pokaz stuntu.

Zdjęcie (1/40)

(Fot. Dżacheć)

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia