• 0
0
  • Wyświetleń: 662
  • Dodano: 2019-02-21 / 10:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Ubezpieczenie laptopa - czy to się opłaca?

 
 
Ubezpieczenie laptopa - czy to się opłaca?
Dzisiaj laptopa kupić można już za kilkaset złotych. Oczywiście im bardziej zaawansowany technologicznie sprzęt tym wyższa jego cena. Niektórym wystarczy prosty model do użytku na własne potrzeby. Jeśli jednak potrzebujemy laptopa do pracy cena sprzętu może sięgnąć kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych. Drogi sprzęt warto jest ubezpieczyć. Jak ochronić sprzęt przed kradzieżą i zniszczeniem?


Na prywatnych komputerach przenośnych mamy wszystko: dokumenty, zdjęcia, ważne dane, piosenki i filmy. Zazwyczaj nie zgrywamy ich na dysk przenośny ani nie wrzucamy w chmurę internetową odkładając czynności te na potem. A co jeśli dojdzie do kradzieży urządzenia i utraty danych? Czy ubezpieczenie dla laptopa może się w takiej sytuacji przydać?

Wybieramy ubezpieczenie dla laptopa

Sprzęty takie jak komputery i laptopy ubezpieczyć można w ramach polisy sprzętu elektronicznego. Skrojona na miarę oferta ubezpieczeniowa ochroną obejmuje także smartfon, smartwatch czy kamerkę.
Jeśli jednak chodzi o laptopy mamy dwie możliwości do wyboru. Pierwsza to przedłużenie podstawowej gwarancji. Zazwyczaj tego typu propozycja pada podczas zakupu. Drugą opcją jest typowa polisa ubezpieczeniowa, dzięki której zyskujemy ochronę dla sprzętu również na wypadek mechanicznych uszkodzeń, zgubienia lub kradzieży.

Co obejmuje polisa ubezpieczeniowa dla laptopa?

Ubezpieczenie chroni właściciela sprzętu przed finansowymi skutkami związanymi m.in. z uszkodzeniem komputera, przypadkowym zalaniem, nieautoryzowanym użyciem,  utratą danych, zgubieniem czy kradzieżą. Zakres ochrony zależy w dużej mierze od oferty towarzystwa ubezpieczeniowego i potrzeb zainteresowanego, dlatego jeśli potrzebujesz szerokiej ochrony to zanim podejmiesz ostateczną decyzję zapoznaj się z propozycjami różnych towarzystw ubezpieczeniowych.
Przeglądając różne oferty koniecznie zwróć uwagę na to, czy ubezpieczyciel rozszerza ochronę na wypadek uszkodzenia lub zgubienia sprzętu przez członka rodziny właściciela. Niekiedy sprzęty takie jak laptop używane są przez kilku członków rodziny, dlatego warto się tą opcją zainteresować.

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia