• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2386
  • Dodano: 2019-02-21 / 15:26
  • Komentarzy: 13

Pijany próbował przekupić policjantów

 
 
Pijany próbował przekupić policjantów

(KPP Prudnik)

Prudniccy policjanci ruchu drogowego zatrzymali 51-letniego mieszkańca gminy Biała, który kierował motorowerem mając ponad 3 promile alkoholu. Mężczyzna, aby uniknąć odpowiedzialności karnej, usiłował przekupić policjantów proponując im łapówkę. Funkcjonariusze zdecydowanie zareagowali na próbę przekupstwa.

Do zdarzenia doszło we wtorek (19 lutego), tuż po godzinie 8:00 rano na terenie gminy Biała. Policjanci z prudnickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, którego tor jazdy wskazywał, że może być nietrzeźwy. Badanie alkomatem tylko potwierdziło przypuszczenia policjantów. Urządzenie pokazało, że 51-latek w organizmie miał ponad 3 promile alkoholu.

Dodatkowo po sprawdzeniu w policyjnej bazie, szybko okazało się, że ten mężczyzna był niedawno karany za jazdę po alkoholu. 51-latek obawiając się kolejnych konsekwencji karnych usiłował przekupić policjantów. W zamian za odstąpienie od czynności służbowych oferował funkcjonariuszom 200 euro łapówki. Policjanci zdecydowanie zareagowali na próbę przekupstwa i zatrzymali mężczyznę.

Teraz za takie przestępstwa mieszkańcowi gminy Biała grozi nawet do 10 lat więzienia.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".