• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4207
  • Dodano: 2019-02-18 / 16:31
  • Komentarzy: 1

Opolscy strażacy ewakuowali osoby z wyciągu narciarskiego w Czechach

 
 
Opolscy strażacy ewakuowali osoby z wyciągu narciarskiego w Czechach

(Fot. Jan Pastuch HZS Jesenik)

Opolscy ratownicy przeprowadzili sprawną akcję na terenie jednego z czeskich ośrodków narciarskich. Nastąpiła tam awaria wyciągu, na którym utknęło blisko 40 osób.


W ubiegłych latach wielokrotnie prowadzono wspólne ćwiczenia ratowników z Polski i Czech. Nabyte umiejętności i doświadczenia pozwoliły sprawnie przeprowadzić działania ratownicze. Do tej sytuacji doszło w sobotę 16 lutego, cała akcja zajęła ratownikom około godziny.

- Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego "Głuchołazy" została zadysponowana do miejscowości Filipowice na terenie Republiki Czeskiej, gdzie doszło do awarii wyciągu narciarskiego. Po przybyciu na miejsce zdarzenia działania były już prowadzone przez zastępy z Czech. W chwili awarii z wyciągu korzystało około trzydzieści osób. Działania ratowników wysokościowych z Głuchołaz polegały na ewakuacji i sprowadzeniu na ziemię trzech osób z ławeczki wyciągu. Osoby nie wymagały podjęcia czynności z zakresu kwalifikowanej pierwszej pomocy - poinformował mł. bryg. Dariusz Gieroń, oficer prasowy Komendy Miejskiej PSP w Opolu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-18 17:50:45 [188.117.151.*] id:1570561  
hoho123: Napisała postów [13], status [nowy] Reputacja
to jest właśnie ta sytuacja, która najbardziej mnie przeraża w wyciągach narciarskich... jeszcze jak jest spoko pogoda jakoś się wytrzyma a jak czasami wieje pada śniegiem i się tak tkwi na wysokości to naprawdę kiepska sprawa współczuję uwięzionym, dobrze że w tym przypadku wszystko dobrze się skończyło

Nick:
Treść: