• Wyświetleń: 5212
  • Dodano: 2019-06-20 / 20:30
  • Komentarzy: 4
  • Artykuł sponsorowany

  Jak zbudować dom tani w budowie i eksploatacji? 4 sposoby na dom tani w budowie i energooszczędny

  Budowa domu wcale nie musi zrujnować Twojego budżetu. Wszystko zależy od umiejętnego wyboru projektu, wykonawców, a także od sporządzenia dobrego planu poszczególnych etapów budowy. Na co warto zwrócić uwagę przy wstępnych działaniach zmierzających do budowy domu? Czy można zaoszczędzić przy wyborze projektu domu? Oto sposoby na budowę domu energooszczędnego.


  Dom tani w budowie, czyli mały dom mały kłopot

  Kluczową, a zarazem dla wielu jedną z najprzyjemniejszych czynności jest wybór projektu domu. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na dom parterowy, z poddaszem użytkowym, piętrowym czy nowoczesnym, warto pokusić się o rozmowę z projektantem i przedstawić swoją koncepcję budowy, a także uprzedzić o kwestiach związanych z planowanym ograniczonym budżetem.

  Fachowe porady architektów i wykonawców z pewnością pomogą w znalezieniu odpowiedniego rozwiązania dla Ciebie i przyszłych domowników, a także pozwolą znaleźć odpowiedzi na wiele pytań, które pojawiają się już w początkowej fazie realizacji pomysłu.

  Budowa domu energooszczędnego

  Projekt domu taniego w budowie powinien zostać dobrany z uwzględnieniem budżetu. Podpowiadamy, po czym poznasz projekt domu, który będzie tani w budowie i eksploatacji. Oto cztery sposoby!

  Mały dom - mały kłopot. Warto wziąć pod uwagę zasadę, że im prościej, tym lepiej. Im prostsza bryła budynku, tym koszty budowy oraz późniejszej eksploatacji będą niższe. Dom tani w budowie i eksploatacji będzie dom jednorodzinny o prostej konstrukcji, z poddaszem użytkowym lub parterowy.

  Kształt domu. Optymalnym rozwiązaniem będzie dom osadzony na planie kwadratu lub prostokąta. Im mniej wykuszy, lukarn i załamań tym lepiej, ponieważ starty ciepła będą mniejsze.

  Okna. Dom energooszczędny powinien mieć duże przeszklenia tylko od strony południowej, ponieważ jedynie wtedy można liczyć, że zostaną one zrekompensowane większymi zyskami od nasłonecznienia. Duże okna są niestety równoznaczne z dużymi stratami ciepła. Wybierając stolarkę okienną, warto przeanalizować droższe oferty na okna trzyszybowe, których współczynnik przenikania ciepła Uw jest niższy niż 0,8 W/(m2K).

  Układ pomieszczeń. Od północnej strony budynku pomieszczenia powinny mieć funkcję pomocniczą. To właśnie najlepiej w tym miejscu zlokalizować: schowek, garderobę, pomieszczenia techniczne lub garaż. Można w nich utrzymywać temperaturę niższą niż w pomieszczeniach, w których stale przebywają mieszkańcy, bez szkody dla ich komfortu. Warto wziąć pod uwagę, że to właśnie w tych pomieszczeniach można zrezygnować z okien.

  Dom energooszczędny powinien zostać wyposażony w odpowiedni system wentylacji. Na temat kosztów wentylacji mechanicznej przeczytasz więcej tutaj: Nowoczesny dom z rekuperacją - sprawdź koszty wentylacji mechanicznej

  Budowa domu energooszczednego

  Tanie projekty domów - gdzie szukać?

  Wyjątkowo bogaty katalog projektów domów tanich w budowie i eksploatacji przygotowała pracownia architektoniczna DomoweKlimaty.pl. Każdy projekt zawiera kosztorys budowy uwzględniający poszczególne etapy robót budowlanych.

  Artykuł sponsorowany

  reklama

  Więcej zdjęć

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-06-21 07:38:30 [5.172.235.*] id:1577214  
  opolaninn: Napisał postów [2596], status [Szycha] Reputacja
  Tani dom nie istnieje takie coś , obecnie budowA domu prostego to koszt 450 tysięcy !!!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
  2019-06-21 08:06:08 [37.248.212.*] id:1577215  
  Papa Smerf: Napisał postów [617], status [rozkręcił się] Reputacja
  To kupujesz dom do remontu za 200 tysiakow, drugie tyle wkładasz albo i mniej i mieszkasz, u siebie za 400 tysi
  2019-06-21 07:22:01 [212.106.161.*] id:1577213  
  Palnik Dekarski: Napisał postów [304], status [maniak] Reputacja
  Tak, publikujcie więcej takich bzdur! Mało jest ludzi, którzy biorą kredyt na życie, rozpoczynają budowę a potem się okazuje że nie da się tak tanio wybudować domu? Mało jest takich, którzy biorą materiały budowlane na przelew i nie płacą? Mam nadzieję, że klimaty są z siebie dumni i cieszą się z każdego frajera który skończył na lodzie po podpisaniu wspaniałej umowy.

  Nick:
  Treść:
  2019-06-20 23:19:27 [5.173.65.*] id:1577212  
  Papa Smerf: Napisał postów [617], status [rozkręcił się] Reputacja
  Ja mieszkam w osiedlu domków kartonowych pod mostem ;) Tanio i ekologicznie ;)

  Nick:
  Treść: