• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2569
  • Dodano: 2019-02-18 / 16:18
  • Komentarzy: 3

  Wnętrza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego pomalowali artyści

  Wnętrza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego pomalowali artyści

  (Fot. Grupa Murki)

  Wnętrza Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego zyskały zupełnie nowy, oryginalny wygląd a wszystko to dzięki grupie "Murki", której członkowie zdecydowali się nadać ścianom zupełnie świeży wygląd.


  Grupa artystów zdecydowała się na wspaniałą akcję malowania ścian wewnątrz Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. W sobotę 16 lutego grupa zajęła się ścianami przychodni, w których przyjmowani są najmłodsi pacjenci.

  Grupę twórczą Murki tworzą artyści, absolwenci Wydziału Sztuki na UO, zawodowi graficiarze i pasjonaci. Opolanie stykają się z ich pracami - ich dziełem są murale między innymi na moście nad kanałem Ulgi, nad Młynówką na tyłach Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych, przy ul. 1 Maja czy w Parku Nadodrzańskim.

  Malowanie zajęło niemal cały dzień, efekty z pewnością docenią nie tylko pracownicy przychodni, ale przede wszystkim dzieci, które bardzo często spędzają tam długi czas. Zwierzęce motywy pojawiły się na ścianach przy poradni chirurgii dziecięcej, okulistycznej dla dzieci, pedodoncji i elektromanometrii.

  Sobotnie charytatywne malowanie to wspólna inicjatywa szpitala, artystów oraz Polskiego Towarzystwa Pielęgniarek.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".