• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2132
  • Dodano: 2019-02-14 / 18:22
  • Komentarzy: 0

W opolskim Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji powstało 6 nowych sal tematycznych

 
 
W opolskim Regionalnym Centrum Rozwoju Edukacji powstało 6 nowych sal tematycznych

(Fot. Dżacheć)

Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji przy ul. Duboisa działa już od 5 lat. W obiekcie mieszczą się łącznie 23 pracownie.


Dziś zaprezentowano 6 nowych sal, w których dzieci z przedszkoli i szkół rozpoczęły już edukację.

- Dziś otwieramy pracownię projektu bioróżnorodność Opolszczyzny z lotu ptaka. Są to pracownie tematyczne okazujące bioróżnorodność naszego otoczenia opolskiego, oraz uczulające dzieci, że musimy dbać o to, co nas otacza. Dzieciom będą przekazywane ponadto pewne wzorce zachowań, jak segregacja śmieci. Dzieci będą miały możliwość zobaczyć film który pokazuję Opolszczyznę z lotu ptaka. Chodzi o poznanie świata przez eksperyment- mówił Lesław Tomaczak, dyrektor Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji w Opolu.

Jedną z pracowni jest "Ptasie radio", gdzie znajduje się specjalnie oddzielone pomieszczenie, w którym możemy posłuchać śpiewu różnych ptaków i nauczyć się rozróżniać ich gatunki. Na drugim piętrze Regionalnego Centrum Rozwoju Edukacji znajdziemy też "Owocowy zakątek", pracownię dendrologiczną - "Leśniczówkę", czy plenerową ścieżkę edukacyjną "Słodki jak miód".

- Jeden projekt może być wart maksymalnie 4 mln zł, a połowa z tej kwoty musi być przeznaczana na działania edukacyjne. Dlatego cieszę się, że te inicjatywy cieszą się powodzeniem. Sami nie prowadzimy żadnej szkoły, ale chcemy zwiększać ofertę oświatową naszego regionu - dodaje marszałek Andrzej Buła.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".