• Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2766
  • Dodano: 2019-02-14 / 12:20
  • Komentarzy: 1

  Rozpoczął się 3-miesięczny cykl bezpłatnych mediacji w sprawach rodzinnych i gospodarczych

  Rozpoczął się 3-miesięczny cykl bezpłatnych mediacji w sprawach rodzinnych i gospodarczych

  (Fot. Dżacheć)

  "Siłą jest dialog - słowa w sercu" to innowacyjny w skali kraju projekt powstały z inicjatywy Fundacji Mediatio, którego celem jest promowanie idei dialogu oraz bezpłatnej możliwości skorzystania z mediacji. Pragniemy pokazać, że mediacja jest subtelnym rozwiązaniem różnych problemów, konfliktów i sporów.


  Projekt będzie trwał do 14 maja, jednak jeżeli będzie cieszył się dużą popularnością, Fundacja przewiduje jego przedłużenie. Mediacje będą odbywać się w salach mediacyjnych w siedzibie Fundacji przy ulicy Kępskiej 7 w Opolu.

  Mediacja jest alternatywnym i dobrowolnym w stosunku do postępowania sądowego sposobem rozwiązywania sporów, w którym strony z udziałem bezstronnego i neutralnego w procesie dialogu mediatora wypracowują wzajemnie akceptowane porozumienie.

  Najważniejszym celem człowieka jest to, żeby rozmawiać z drugim człowiekiem - zaznaczają działacze Fundacji. - To czas, kiedy emocjami możemy dzielić się z innymi. Przez trzy miesiące w każdym tygodniu odwiedzimy kolejny powiat opolski, by rozmawiać o naszej akcji. Jest to pierwsza akcja, która jest dedykowana podmiotom gospodarczym - mówi Krystyna Bień, Prezes Fundacji Mediatio.

  - Cieszę się, że projekt odbywa się w dniu św. Walentego, w którym okazujemy swoje emocje i uczucia. To dobry prognostyk na sprawną realizację tego projektu. Mediacje są istotne i potrzebne, dzisiaj jest to oczywistość - mówi Tomasz Kostuś, poseł na Sejm Platformy Obywatelskiej.

  Zasięg projektu jest regionalny i dedykowany jest rodzinom oraz przedsiębiorcom z całego województwa. W projekcie bierze udział kilkunastu mediatorów z województwa opolskiego. Zainteresowani projektem znajdą więcej informacji na : stronie Fundacji.
  reklama

  Więcej zdjęć

  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl
  24opole.pl

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2019-02-14 14:39:40 [217.173.195.*] id:1570410  
  neo: Napisał postów [1432], status [Szycha] Reputacja
  Trzymiesięczny, ewentualnie 3-miesięczny.

  Nick:
  Treść: