• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2221
  • Dodano: 2019-02-07 / 09:45
  • Komentarzy: 3

1% zostawiam w Opolu. Ruszyła kampania informacyjna

 
 
1% zostawiam w Opolu. Ruszyła kampania informacyjna

(Fot. Dżacheć)

 Fundacja Azyl Nadziei

Fundacja Azyl Nadziei

Już po raz kolejny Centrum Dialogu Obywatelskiego w porozumieniu z władzami miasta zachęca mieszkańców Opola i regionu do wsparcia jednym procentem podatku lokalnych Organizacji Pożytku Publicznego.


Na liście znajduje się aż 92 organizacje, jest więc w czym wybierać. Władze Opola zachęcają, by nie bać się zostawiać jednego procenta podatku w Opolu. To akcja, która ma już dość długą historię, jednak nadal nie wszyscy jeszcze decydują się przekazywać 1 procent podatku w ogóle. Warto przypomnieć, że 1% dla Organizacji Pożytku Publicznego nie jest dodatkowym podatkiem, darowizną czy ulgą, lecz jest częścią podatku dochodowego, który jesteśmy zobowiązani zapłacić. Rezygnując ze wskazania organizacji pożytku publicznego w naszym zeznaniu podatkowym, nasz 1% trafi wraz z pozostałą częścią do fiskusa.

- Warto zaakcentować fakt, że wciąż mamy spora grupę osób, które nie decydują się na przekazanie 1 procenta podatku. Dane wskazują na to, że taki procent przekazuje tylko 60 procent podatników. Chcielibyśmy zaapelować do tej grupy, żeby te pieniądze przekazywać, warto wiedzieć, że jest to część podatku, który tak czy inaczej oddaje. Drugą grupę chcielibyśmy namówić, by szukała takich Organizacji Pożytku Publicznego w Opolu, co umożliwi ich rozwój w naszym mieście - podkreślała Aleksandra Zwarycz, naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego.

Jak tłumaczą przedstawiciele Organizacji Pożytku Publicznego, pieniądze te służą przede wszystkim ludziom. Są wydawane na materiały dydaktyczne, na szkolenia czy opiekę specjalistów.

Jak co roku, zwieńczeniem kampanii będzie konkurs współorganizowany przez portal 24Opole.pl. Jego ideą jest zmobilizowanie Organizacji Pożytku Publicznego do promocji własnej działalności poprzez układanie ciekawych haseł i tworzenie filmików.

- Konkurs przede wszystkim ma wspomóc Organizacje w promocji i pokazaniu się mieszkańcom Opolszczyzny. W ten sposób chcemy zachęcić do wzięcia udziału jak największą liczbę organizacji. W tym roku czas wysyłania prac został wydłużony, dlatego mamy nadzieje, że organizacje będą miały szansę na jeszcze większa promocję - mówiła Dagmara Demkowicz z portalu 24opole.pl.

Na stronie internetowej miasta Opola można zapoznać się szczegółowo z Działaniami w ramach kampanii "1% zostawiam w Opolu!"
Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-07 14:19:55 [207.244.89.*] id:1570058  
Drifter001: Napisał postów [400], status [maniak] Reputacja
Moim zdaniem każdy Uczciwy Opolanin powinien poświęcić od 0.3% [dochody poniżej 3000zł brutto na Osobę] do 1%+ { dochody powyżej 5000zł Brutto na Osobę ] swoich zarobków dla Ratusza. Ideałem byłoby gdyby nasz Prezydent miał najlepsze Auto pośród wszystkich Prezydentów w Polsce. Zaproponowałem BMW M8 [is.gd/Ul0ldd] jako Auto właściwe dla naszego Prezydenta. Gdyby udało się nazbierać na nie kasę z dobrowolnych datków to cała Polska byłaby pod wrażeniem Hojności i Wielkoduszności Opolanina. Opolanina czyli kogoś kto jest SuperPolakiem Nowej Generacji co się Szanuje, a nie tylko takim zwykłym podległym i nijakim bidnym, ubogim i niezaradnym życiowo, który Wdzięczność wyraża poprzez narzekanie....Bardzo realnie widzę BMW M8 dla Arka i dziękuję każdemu kto podziela tę Vizję.Wszystkim innym życzę by posiedli Auto swoich marzeń i zobaczyli jak to jest i czemu to takie Super uczucie, że się aż chce żeby inni też tak mieli :-)

Nick:
Treść:
Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
2019-02-07 18:31:26 [31.0.39.*] id:1570067  
mirek1978: Napisał postów [1619], status [Szycha] Reputacja
Dobry tekst. Trafiłeś w sedno działań i charakteru wiśni!
2019-02-10 12:04:39 [5.173.66.*] id:1570173  
tomecki: Napisał postów [489], status [starszy pismak] Reputacja
To błysnąłeś. OPP nie jest dla Wiśni tylko dla społeczeństwa. Dla mnie i dla Ciebie. 1%nie jest datkiem tylko wolą gdzie Twój 1proc podatku trafi. Więc Twój tekst pod tym artykułem jest chybiony całkowicie

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia