• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 4283
  • Dodano: 2019-02-07 / 12:35
  • Komentarzy: 1

Zarzuty dla trójki mężczyzn za atak na załogę karetki podczas "Hellowiska"

 
 
Zarzuty dla trójki mężczyzn za atak na załogę karetki podczas "Hellowiska"

(Fot. Archiwum)

Po pół roku śledztwa jest akt oskarżenia. W sprawie ataku na ekipę karetki pogotowia podczas zlotu pojazdów terenowych "Hellowisko" zarzuty usłyszało trzech mężczyzn.


Prokuratura zarzuca trzem mężczyznom znieważenie ratowników oraz kierowanie wobec nich gróźb karalnych.

Przypomnijmy, że zdarzenie miało miejsce podczas 13-go zlotu Hellowisko pod koniec czerwca 2018 roku. Karetka pogotowia została wezwana do pacjenta, który miał stracić przytomność w nocy z soboty na niedzielę. Na miejscu okazało się, że osoba jest pod znacznym wpływem alkoholu i nie była jej potrzebna pomoc medyków.Uczestnicy imprezy mieli otoczyć zespół ratowników swoimi pojazdami, wyzywać i atakować słownie. Miało dojść także do odepchnięcia lekarki, która próbowała ustalić, co dzieje się z pacjentem, do którego wezwano pomoc.

Uczestnicy imprezy, jak podkreśla dyrektor byli pijani. Ekipa medyczna wezwała patrol policji, który potwierdził, że doszło do utarczek słownych oraz uderzenia jednej osoby z ekipy karetki.

Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do Sądu Rejonowego w Opolu. Oskarżani są trzej mężczyźni, to 29-letni Grzegorz K., 23-letni Mateusz S. oraz 30-letni Mariusz W. Każdy z nich złożył już wyjaśnienia, jednak żaden z nich nie przyznaje się do zarzucanych im czynów.

- Mężczyznom zarzuca się znieważenie ratowników medycznych oraz formułowanie gróźb bezprawnych celem zmuszenia ich do podjęcia interwencji. Mężczyznom grozi za to do trzech lat więzienia - informuje Stanisław Bar, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Opolu. Dodaje przy tym, że za podstawę aktu oskarżenia służyły głównie zeznania ratowników.

reklama
.

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-07 14:45:32 [207.244.89.*] id:1570061  
Drifter001: Napisał postów [400], status [maniak] Reputacja
Za ataki na Służby jest tylko jedna Kara! Najpierw Koło potem Hak by pozostał w Duchu ślad.Taki co w następnym życiu spowoduje umiar w piciu! [is.gd/Tw6Ui9] Ciekawe czy któryś z pijących na Hellowisku zniósłby Karę tak Elegancko jak zademonstrował to bohater filmiku... :->

Nick:
Treść: