• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2667
  • Dodano: 2019-02-05 / 09:30
  • Komentarzy: 1

Ponad 140 interwencji strażaków w związku z zalegającym śniegiem

 
 
Ponad 140 interwencji strażaków w związku z zalegającym śniegiem

(Fot. Dżacheć)

Jedna noc opadów wystarczyła, by zmobilizować dokładnie 228 zastępów straży pożarnej do działań interwencyjnych na terenie naszego województwa. Większość wyjazdów związana była z zalegającym śniegiem na drzewach, co stwarzało zagrożenie na drogach.


W poniedziałek 4 lutego na terenie województwa opolskiego odnotowano aż 140 interwencji straży. Odnotowano 11 pożarów i 121 miejscowych zagrożeń z czego 107 związanych było z usuwaniem skutków opadu śniegu oraz 8 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 228 zastępów, w sile 1014 strażaków.

Najwięcej zdarzeń odnotowano w powiecie strzeleckim, opolskim i kluczborskim.

W miejscowości Skarbimierz (powiat Brzeski) na ulicy Pępickiej , doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na tył stojących przed rondem pojazdów najechał kolejny samochód. W wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby, trzech kierowców oraz pasażer którym udzielono KPP. W czasie trwania działań ruch odbywał się wahadłowo.

Na ulicy Głogowskiej w Opolu zapaliła się instalacja elektryczna w samochodzie ciężarowym . Pożar ugaszono za pomocą gaśnic przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , oraz sprawdzeniu miejsca pożaru za pomocą kamery termowizyjnej.

Padający całą noc śnieg mocno obciążył drzewa, które niejednokrotnie opierały się o linie energetyczne powodując zagrożenie dla mieszkańców. W dalszym ciągu prosi się kierowców o ostrożność, ujemne temperatury spowodowały zamarznięcie zalegającego śniegu, co może powodować utrudnienia podczas poruszania się.

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-02-05 16:39:50 [178.252.17.*] id:1569957  
PauloOp23: Napisał postów [3331], status [VIP] Reputacja
A wystarczyło by przycinać drzewa w okolicy posesji,ulic,linii energetycznych. Ale poco,lepiej wytrzaskać połowę lasu oby z dala od infrastruktury.

Nick:
Treść: