• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2175
  • Dodano: 2019-01-30 / 14:05
  • Komentarzy: 0

Gwardia Opole to coś więcej niż klub. Zawodnicy podpisali "Deklarację Wartości"

 
 
Gwardia Opole to coś więcej niż klub. Zawodnicy podpisali "Deklarację Wartości"

(Fot. Dżacheć)

Gwardia Opole rozpoczyna dziś rundę rewanżową w PGNiG Superlidze. Na porannej konferencji prasowej dyrektor sportowy Gwardzistów przedstawił pozasportową misję drużyny. Podpisano wspólnie "Deklarację wartości".


- To sukces mój, trenera, zawodników i trochę sukces opolskiego sportu. Od początku jak zajmowałem się Gwardią, to miałem zamysł, by był to coś więcej niż klub. Dlatego ogłosimy dziś deklarację wartości, czyli dokument, zbiór wartości, cele i misje, które mają takie kluby jak na przykład Real Madryt. Wiemy, że polska piłka ręczna jest trochę w dołku i musimy wziąć odpowiedzialność za jej rozwój w Polsce - mówi Tomasz Wróbel, dyrektor sportowy Gwardii Opole.

- Od rozwoju sportowego są trenerzy, natomiast klub to coś więcej i dlatego chcemy by oni rozwijali się osobiście, a w Gwardii zawodnik otrzymał pakiet zarówno sportowy jak i poza sportowy, by po skończonej karierze móc być przydatnym społecznie. Kładziemy nacisk na studia i rozwój pasji, jeśli chodzi o zawodników młodszych, to tworzymy klasę sportową w liceum nr 9, a może w przyszłości stworzymy szkołę mistrzostwa sportowego - mówi Tomasz Wróbel.

Deklaracja Wartości to 8 opracowanych punktów:

1. Szacunek do siebie nawzajem a także do kibiców i rywali to dążenie do doskonałości, uczciwości we wszystkim co robimy.
2. Jesteśmy Gwardzistami na boisku oraz poza nim. Wszędzie obowiązuje nas braterstwo oraz przywiązanie do barw i wartości.
3. Każdy człowiek zaangażowany w działania klubu jest tak samo ważny.
4. Trening służy samodoskonaleniu i rozwijaniu pod względem sportowym, etycznym i obywatelskim.
5. Wola zwycięstwa i ciężka praca i poświęcenie sprawiają, że wygrywamy niezależnie od wyniku meczu.
6. Zaangażowanie, wsparcie dla ważnych działań charytatywnych sprawia, że nasza społeczność jest lepszym miejscem do życia.
7. Pomagamy sponsorom budować ich marki i rozwijać działalność.
8. Jesteśmy otwarci i innowacyjni w komunikacji, zarówno jako zespół jak i w kontaktach z naszymi fanami i mieszkańcami Opola, czym chcemy dawać przykład.

Dziś po południu Gwardia Opole wznawia ligowe zmagania meczem z Pogonią Szczecin, początek meczu, w hali Stegu Arena, o godz. 18.30. Zawodnicy oraz trener podkreślają, że nie będzie to łatwa rozgrywka, jednak fakt, że gramy u siebie może być kluczowym w tym spotkaniu.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".