• 0
0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2941
  • Dodano: 2019-01-29 / 09:56
  • Komentarzy: 1

67-latek pobił dłutem brata. Stanął przed sądem

 
 
67-latek pobił dłutem brata. Stanął przed sądem

(Fot. Dżacheć)

Braterska kłótnia o prawa do lokalu mieszkalnego skończyła się ciężkim pobiciem. Zdzisław S. stanął wczoraj przed Sądem Okręgowym w Opolu.


67-letni Zdzisław S., mieszkaniec Kędzierzyna-Koźla najmował lokal mieszkalny wspólnie ze swoim młodszym bratem. Jak tłumaczył przed sądem, w mieszkaniu wielokrotnie dochodziło do kłótni, przepychanek i rękoczynów. Jedna z nich mogła skończyć się tragicznie.

- Zdzisław S. jest oskarżany o to, że w dniu 10 sierpnia 2018 roku w Kędzierzynie-Koźlu, w mieszkaniu zadał Mieczysławowi S. szereg ciosów dłutem. Spowodowało to u pokrzywdzonego uszkodzenie ciała w postaci otarć czoła, łuku brwiowego, powieki, nosa. Oprócz tego poszkodowany doznał ran ciętych lewego przedramienia oraz ran kłutych klatki piersiowej wraz z uszkodzeniem płuca. Obrażenia spowodowały chorobę realnie zagrażającą życiu, w postaci ostrej niewydolności krążeniowej i oddechowej - odczytywał w akcie oskarżenia prokurator.

Oskarżony przyznał się do zarzucanego mu czynu i składał wyjaśnienia przed sądem. - Mój brat się tam rządzi nieprzeciętnie, miałem tam mniej miejsca niż jego pies. Nie mam nawet miejsca w domu, żeby zjeść śniadanie. Nawet za korzystanie z ubikacji brat kazał mi płacić, myłem się w zimnej wodzie, bo wyłączał mi ogrzewanie, a jestem tak samo najemcą mieszkania na równych prawach z bratem - tłumaczył Zdzisław S.

- Kiedy zaprotestowałem wyciągnął w moją stronę nóż i wtedy jak zobaczyłem ten nóż to chwyciłem za narzędzia, myślałem, że wziąłem śrubokręt, ale było to dłuto. Chciałem się bronić i uderzyłem pierwszy. Nie wiem ile razy go uderzyłem, już nie panowałem nad tym. Kiedy osunął się na ziemię wezwałem pomoc - tłumaczył.

Zdzisław S. dobrowolnie poddał się karze 3 lat pozbawienia wolności, sąd przystał na tę decyzję.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2019-01-29 10:57:31 [217.99.139.*] id:1569732  
Juljan: Napisał postów [15747], status [VIP] Reputacja
Proszę jaki sąd szybki i sprawny a by posadzić Stefana W. zabójcę i recydywę z Gdańska, to się nie śpieszą. Obchodzą się z nim jak z świętym obrazem -co za patologiczna instytucja :/

Nick:
Treść: