• 0
0
  • Wyświetleń: 1496
  • Dodano: 2019-01-29 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Zakres świadczeń, czy cena? Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia?

 
 
Zakres świadczeń, czy cena? Na co zwracać uwagę podczas wyboru ubezpieczenia?
Wyboru ubezpieczenia możemy dokonać w kilka minut. Jednak czy taka decyzja, niepoparta staranną analizą, będzie dla nas korzystna? Multiagencja CU Partner z Opola podpowiada czytelnikom, na co należy zwracać uwagę podczas wyboru polisy.


Bez względu na to, jakie ubezpieczenie kupujemy, decyzji nie powinniśmy podejmować pochopnie. Zawsze należy porównać pakiety kilku Towarzystw Ubezpieczeniowych. Ich oferty mogą radykalnie różnić się ceną, zakresem i listą wykluczeń. Szczegółowa analiza pozwoli nam wyeliminować firmy, które nie spełniają naszych podstawowych wymagań.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe prześcigają się w tworzeniu elastycznych pakietów usług, w niskich cenach. Kuszące propozycje nie zawsze idą w parze z odpowiednim zakresem. Co gorsza, źle dobrana polisa jest główną przyczyną odmów wypłaty odszkodowania.

Przykładowo, jeśli chcemy wybrać polisę na życie, musimy przede wszystkim wybrać formę ochrony. Możemy ubezpieczyć się na wypadek śmierci, wypadku i trwałego inwalidztwa lub wkupić polisę ochronno-inwestycyjną, na której będziemy gromadzić kapitał, będący zabezpieczeniem dla naszych bliskich. Po określeniu formy należy zapoznać się z zakresem gwarantowanych świadczeń i sumą ubezpieczenia (maksymalną wypłacaną kwotą).

Pamiętaj! Żadna z dostępnych polis nie chroni przed wszystkimi zdarzeniami. Każda zawiera swoiste wykluczenia. Niektóre dotyczą osób wykonujących określone zawody np. policjantów. Inne wykluczają wypadki na motocyklach lub w ruchu lotniczym. Standardem są zapisy dotyczące wypadków pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Równie skomplikowany zdaje się wybór ubezpieczenia nieruchomości. Wariant podstawowy często obejmuje mury oraz elementy stałe np. okna, drzwi, instalację. Dodatkowym przedmiotem ubezpieczenia są ruchomości, czyli meble, przedmioty należące do właściciela, sprzęt rtv i agd. Możemy zabezpieczyć także garaż, altanę, ogród, teren posesji, ogrodzenie, podjazd i wszelkie inne elementy należące do gospodarstwa domowego.

Gdy wybierzemy ochronę, która odpowiada naszym potrzebom, należy szczegółowo określić sumę ubezpieczenia i zakres polisy (nakreślenie zdarzeń i ryzyka). Następnie przechodzimy do listy wykluczeń. Przykładowo, jeżeli posiadamy przedmioty zabytkowe (obrazy, meble, zbiory) lub drogocenną biżuterię, standardowe ubezpieczenie mienia ruchomego będzie wymagać dodatkowych zapisów i opłat.

Aby mieć pewność w kwestii prawidłowego dostosowania polisy do swoich potrzeb, warto skontaktować się z pracownikami multiagencji. Specjalista, po przeprowadzonym wywiedzie, dobierze najlepszą z możliwych opcji, wskazując elementy, które mogą budzić niejasności. Należy pamiętać, że polisa ma zapewniać nam wymaganą ochronę. W końcu po to opłacamy nasze składki.

Więcej informacji można znaleźć na stronie:
Centrum Ubezpieczeń PARTNER
facebook.com/centrumubezpieczen.opole

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia