• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 8296
  • Dodano: 2018-12-21 / 13:30
  • Komentarzy: 2

Uwaga na kieszonkowców - policja publikuje wizerunek podejrzewanych kobiet

 
 
Uwaga na kieszonkowców - policja publikuje wizerunek podejrzewanych kobiet

(KPP Kędzierzyn Koźle)

Policja publikuje zdjęcia kobiet podejrzewanych o kradzieże kieszonkowe. Do zarejestrowanej sytuacji doszło na terenie galerii handlowej w Kędzierzynie-Koźlu. Nagrane kamerami kobiety miały 62-letniej seniorce ukraść portfel. Chwilę wcześniej wytworzyły sztuczny tłok. Osoby, które rozpoznają kobiety ze zdjęć, proszone są o kontakt z kędzierzyńskimi funkcjonariuszami.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży portfela. Do tego zdarzenia doszło w listopadzie w jednym ze sklepów odzieżowych na terenie galerii handlowej w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, podczas zakupów 2 młode kobiety robiąc tzw. sztuczny tłok, miały okraść 62-letnią kobietę. Pokrzywdzonej został skradziony z torebki portfel w którym miała 550 zł oraz dokumenty.

W trakcie wykonanych czynności kryminalni zabezpieczyli zapis z kamery monitoringu i na jego podstawie uzyskali rysopisy dwóch młodych kobiet, które mogą mieć bezpośredni związek z tą kradzieżą.

Osoby, które rozpoznają kobiety ze zdjęć lub posiadają inne dodatkowe informacje mogące przyczynić ustalenia ich tożsamości lub zatrzymania osób odpowiedzialnych za to przestępstwo, proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Kędzierzynie-Koźlu pod nr tel. 77 472 46 03.Pamiętajmy, okres przedświąteczny to czas gorączkowych przygotowań oraz zakupów. Bądźmy czujni i ostrożni - niestety, ten czas to również czas żniw dla kieszonkowców!

Tłok w sklepach, centrach handlowych, na targowiskach, zatłoczonych przystankach oraz dworcach mogą próbować wykorzystać przestępcy.

By uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, wystarczy przestrzegać kilku zasad.

- nie zabierajmy ze sobą dużych kwot pieniędzy, zbędnych kart kredytowych, dokumentów oraz przedmiotów wartościowych. Jeżeli już musimy je wziąć, to trzymajmy je w zapiętych wewnętrznych kieszeniach kurtki,

- niezbędną gotówkę podzielmy na mniejsze kwoty i schowajmy je w kilku miejscach - pozwoli to zmniejszyć ryzyko utraty całej kwoty!

- trzymajmy torbę lub saszetkę przed sobą, zawsze zapiętą, w taki sposób aby cały czas była pod naszą kontrolą,

- nie nośmy rzeczy wartościowych i portfela w reklamówkach, w tylnej kieszeni spodni i w zewnętrznych kieszeniach płaszcza czy kurtki,

- przechowujmy klucze do mieszkania w innym miejscu niż dokumenty z adresem - jeżeli złodziej zdobędzie taki komplet może okraść mieszkanie, zanim zdążymy zareagować,

- nawet na chwilę nie pozostawiajmy bez opieki torby oraz wierzchnich ubrań,

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-12-24 12:03:15 [5.173.32.*] id:1567602  
Król Forum: Napisał postów [773], status [stały bywalec] Reputacja
głupie "torby" kradły pod kamerami...

Nick:
Treść:
2018-12-21 16:45:01 [37.248.59.*] id:1567496  
coolerr: Napisał postów [12812], status [VIP] Reputacja
Ehh,małolaty bez szkolenia..

Nick:
Treść: