• Autor: Spiegel
    • Wyświetleń: 1804
    • Dodano: 2018-12-17 / 08:11

Uni Opole pewnie wygrywa z Włocławkiem

Siatkarki Uni Opole odniosły dziewiąte z rzędu zwycięstwo. Tym razem pokonały na wyjeździe zespół WTS Włocławek 3:0. Tym razem obeszło się bez tie - breaku

Nasze dziewczęta zmierzyły się z ostatnim zespołem w lidze. Przed meczem oczekiwanie kibiców i trenera było jedno - zdecydowane zwycięstwo. Do tej pory statystyka gier Uni Opole prezentuje się bardzo dobrze. Na 15 rozegranych meczów wygrały 11. W meczach z WTS, Uni zawsze wygrywała.

Już na początku spotkania była widoczna różnica poziomu dzieląca oba zespoły. Pomimo, że zawodniczki Uni nie prezentowały nic szczególnego, z dużą łatwością radziły sobie z przeciwniczkami.

Niestety zaniepokojenie budzi jednak postawa naszych dziewczyn w kolejnych meczach. Błędy, które popełniają są skandaliczne i nie mogą zdarzać się takiej drużynie jak Uni. Tym razem grały one naprawdę słabo. Popełniały w trakcie meczów szkolne błędy. O ile taki poziom wystarczył na zespół z Włocławka, to na wyżej notowane drużyny może to już być za mało. Uni nie może sobie pozwalać na lekceważenie przeciwnika, a to było chyba powodem tak słabej gry i seryjnych pomyłek oraz licznych błędów. Oczywiście zwycięzców nie sądzi się, ale...

W pierwszym secie miejscowe próbowały nawiązać równorzędną walkę i nawet udawało im się to do stanu 6:6. Potem przewaga naszych dziewcząt wzrastała powoli, ale systematycznie. W końcówce pierwszego seta zawodniczki Uni nie dały szans przeciwniczkom i set zakończył się ich sukcesem 25:18.

W drugiej odsłonie na wskutek słabej gry Uni, miejscowe objęły w pewnym momencie prowadzenie. Zapowiadała się sensacja. Jednak dziewczęta z Opola wzięły się ostro do roboty. I set zakończył się wynikiem 25:20 dla naszych.

Opolanki w trzecim secie pokazały, że ich rozgrzewka w meczu trwa dosyć długo. One tak mają, że rozkręcają się zawsze dopiero w trzecim secie. Przy stanie 10:10 wzięły się ostro do roboty i w krótkim czasie było już 19:10 dla naszych. Losy meczu były przesądzone, tym bardziej, że opolanki w tej fazie gry, grały naprawdę bardzo dobrze. Tak powinny prezentować sie od początku spotkania.Set zakończył się wynikiem 25:19 , a cały mecz 3:0 dla Uni. Warto podkreślić, że tym razem drużyna Uni zakończyła mecz bez rozgrywania tie breaku.

22 grudnia u siebie w Opolu Uni zmierzy się z Wisłą Warszawa w ostatnim meczu tego roku. W spotkaniu w Warszawie Uni wygrała z Wisłą 3:2. Liczymy na kolejny sukces, tym razem na swoim terenie.