• Autor: Kanibakalia
    • Wyświetleń: 5529
    • Dodano: 2009-04-27 / 16:33
    • Komentarzy: 25

    Jarosław Ostrowski pod lupą

    Jarosław Ostrowski pod lupą

    Jarosław Ostrowski (fot: Józef Środa / AFRO)

    Czy opolski radny Jarosław Ostrowski dostał pracę w zamian za głosowanie za nieodpłatnym przekazaniem ziemi spółce rządzonej przez miasto? To być może zbada specjalna komisja o której powołanie będą wnioskować na najbliższej sesji rady miasta politycy Prawa i Sprawiedliwości.

    Według Arkadiusza Szymańskiego, Ostrowski otrzymał pracę w TBS w zamian za korzystne głosowanie za przekazaniem gruntu o wartości prawie 2 milionów z złotych. Co więcej zdaniem polityków PiS taka sytuacja była na długo wcześniej planowana. - W lutym Jarosław Ostrowski został skierowany na kurs dokształcający o wartości prawie 9 tysięcy złotych część kosztów pokrył Powiatowy Urząd Pracy, a część TBS – relacjonował Arkadiusz Szymański. Na sesji Rady Miasta (26 marca) Ostrowski głosował za przekazaniem miejskich gruntów – dodaje.

    Zobacz takze Zełenski odesłał Order Orła Białego. Odpowiedź na decyzję prezydenta Nawrockiego

    Nie od dzisiaj słychać zarzuty frakcji Szymańskiego, że klub PiS, któremu przewodniczy Ostrowski głosuje po myśli Platformy Obywatelskiej. Ostrowski jednak stanowczo odpiera zarzuty. – Nie otrzymałem pracy w zamian za głosowanie. Wszyscy głosowali za przekazaniem gruntów – podkreśla Jarosław Ostrowski. Radny podkreślił, że w ten sposób w Opolu powstanie około 80 – 100 mieszkań.

    Radny Szymański chce dokładnie zbadać sytuację między innymi zadając pytania szefowi TBS-u, dyrektorowi PUP a także prezydentowi Opola.

    Zobacz takze Opolskie Orły odebrały wyróżnienia za osiągnięcia w nauce, sporcie i kulturze

    Szymański zapowiedział, że jeśli rajcy odrzucą pomysł powołania komisji, to poświęci majowy weekend na napisanie pisma w tej sprawie do prokuratury.

    - A niech składa – odpiera Ostrowski. – Jakoś nikt nie interesował się tym, że Szymański został szefem Agencji Nieruchomości Rolnych będąc radnym – kontynuuje.

    Jak skończy się ta sprawa dowiemy się podczas czwartkowej sesji rady miasta.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2009-05-01 18:03:37 [84.203.43.*] id:181247  
    Klasziwo: Ahh... bo dziś już tak jest że ciężko wyłuskać spośród polityków kogoś kto naprawdę "bawi się" w to dla dobra ogółu... Władza daje szanse na zrobienie większych pieniędzy i większość chyba politykujących liczy na to i korzysta gdy ma okazję... Taka mentalność ludków i to niezależnie od tego czy siedzą w PO, PISie, PSLu... etc... A ludzie, szare masy głosują na tych co pierwsi na listach, albo co nazwiska mają znajome, nie znając życiorysów, charakterów kandydatów... Jak dla mnie to KAŻDY CHCĄCY SIĘ UBIEGAĆ O STANOWISKO PUBLICZNE powinien przed kandydowaniem przejść szereg testów psychologicznych, mówiących czy z niego jest pasożyt zwykły i cwaniak czy prawdziwy społecznik...

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 20:19:18 [83.4.43.*] id:180023  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    Odrazu po zdjeciu widac,ze morda Pisowca

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [4]
    2009-04-28 20:32:00 [83.4.12.*] id:180027  
    zuza0317: Napisała postów [-4294966212], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    masz racje Barbie...wygląda jak taki nawiedzony moher...
    2009-04-29 10:52:34 [83.3.100.*] id:180153  
    uwaga: Napisał postów [776], status [rozpisany/na] Reputacja
    Tępa jesteś jak but i czytać nie potrafisz. Jaki PIS-owiec? Pachołek "POlaków" z Wehrmachtu.
    2009-04-29 20:07:40 [83.5.108.*] id:180367  
    Barbie: Napisała postów [6051], status [VIP] Reputacja
    "klub pis ktoremu przewodniczy ostrowski " bucu
    2009-04-29 20:10:24 [77.253.64.*] id:180368  
    fan_oderki: Napisał postów [899], status [pismak] Reputacja
    szkoda ze go nikt nie obbsral to by ladniej wygladal
    2009-04-29 13:02:52 [83.27.65.*] id:180184  
    kierownik transportu: Szanowni mam wielką prośbę zdejmijcie proszę z ramki zdjęcie tego nieudacznika który ma się za wielkiego polityka,kierowca dostawczego żuka jak pragnę zdrowia.To wstyd dla władz naszego miasta

    Nick:
    Treść:
    2009-04-29 11:37:36 [87.204.24.*] id:180164  
    Opoleman: kawał cwaniaka z tego gościa, kt ona niego głosował??

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 21:46:45 [89.76.235.*] id:180051  
    [moderacja]: Napisał postów [11], status [nowy] Reputacja
    [moderacja]

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 07:05:10 [77.253.64.*] id:179805  
    fan_oderki: Napisał postów [899], status [pismak] Reputacja
    za twarz bym zamknal

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2009-04-28 18:45:20 [217.173.198.*] id:179991  
    tede: Napisał postów [464], status [starszy pismak] Reputacja
    noooo minimum 10lat..:)
    2009-04-28 19:24:00 [83.22.90.*] id:180006  
    adi: Napisał postów [240], status [maniak] Reputacja
    bez kitu
    2009-04-28 19:02:22 [213.158.196.*] id:179998  
    ss: odrazu widać że to wrzód dręczący ten kraj

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 08:28:07 [83.27.63.*] id:179814  
    ~~_opolanin: to on Jarosław i jego zdezelowany Polonez .A posadka w TBS się przyda na remoncik auta

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-04-28 19:01:23 [193.120.116.*] id:179997  
    Mnichu: Napisał postów [478], status [starszy pismak] Reputacja
    polonez fajne auto moj staruszek takim smiga i sie trzyma ello dla wszystkich posiadajcych samochody osobowe marki Polonez wyprodukowane po 1990
    2009-04-28 13:31:22 [78.8.245.*] id:179876  
    obywatel x: Napisał postów [219], status [maniak] Reputacja
    Nie ma to jak przekręty :) ciekawe ilu jeszcze radnych przyjęło korzyści głosując ''za''. po drugie, dlaczego ''pan O.'' nie pokrył szkolenia z wlasnej kieszeni, tylko zrobił to PUP ? czy pan O. był wtedy zarejestrowany jako bezrobotny a może kolejny przekręt ze strony PUP ? ale nie ma to jak rączka rączkę myje :)

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-04-28 14:32:49 [83.3.100.*] id:179897  
    uwaga: Napisał postów [776], status [rozpisany/na] Reputacja
    Dokładnie, zobaczymy co PUP miał do zaoferowania Panu Ostrowskiemu i na jakiej podstawie i co ma do zaoferowania "zwykłym ludziom"!
    2009-04-28 12:05:09 [83.3.100.*] id:179842  
    uwaga: Napisał postów [776], status [rozpisany/na] Reputacja
    Normalnie zbieg okoliczności - zdrada klubu partyjnego, kurs, praca...właśnie wobec takich ludzi powinno się stosować areszt tymczasowy, jeden wielki kombinator

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 10:44:41 [83.19.89.*] id:179829  
    leitz: Napisał postów [8], status [nowy] Reputacja
    Pożałowania godne, tek człowiek jest z mojej dzielnicy. Jak Panu nie wstyd Panie Jarosławie!!!

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 06:40:02 [83.238.214.*] id:179802  
    R: Otrzymał, otrzymał.. ale i tak śledztwo nic nie wykaże... kasa robi swoje... A te mieszania to niby dla kogo owstaną ?? Pewnie dla znajomych i rodzin... Państwo w państwie...

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-04-28 09:35:39 [62.152.153.*] id:179822  
    dora250: Napisała postów [132], status [wyjadacz] Reputacja
    a niech sprawdzają...w każdej plotce jest zawsze ziarnko prawdy...jeśli faktycznie tak było powinien ponieść konsekwencje
    2009-04-28 09:33:39 [213.238.120.*] id:179821  
    raf777: Napisał postów [-4294966397], status [ ! Dobijcie mnie ! ]
    jeszcze nic mu nie udowodnili a wy juz wszyscy z widlami i pochodniami na niego....

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 09:07:00 [217.173.192.*] id:179817  
    ~~_xyz: co się dziwicie przecież jest kryzys trzeba za coś utzrymać rodzinkę....

    Nick:
    Treść:
    2009-04-28 09:06:01 [83.30.195.*] id:179816  
    ~~_Frank: Zamknąć palanta niech się za robote weżmie ,zdrajca.

    Nick:
    Treść: