• 0
0
 
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 2741
  • Dodano: 2018-12-07 / 14:00
  • Komentarzy: 0

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
Szukacie pomysłu na weekend w Opolu? Jeżeli jeszcze nie udzielił Wam się przedświąteczny nastrój, to jest ku temu okazja. Jarmark Bożonarodzeniowy, warsztaty świąteczne oraz Mikołajkowe atrakcje czekają na Opolan w ten weekend. Zanim wpadniecie w przedświąteczny wir przygotowań, warto spędzić trochę czasu rodzinnie, ale poza domem.


W piątek Polski Związek Głuchych Oddział Opolski oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zapraszają na po warsztatową wystawę fotograficzną osób niesłyszących "Jesień".Wstęp wolny.
Autorzy prac:
Anna Kolańska, Alina Jaróg,
Elżbieta Nieckuła,
Franciszka Zdobylak, Ryszard Barcz
7.12.2018r., godz. 17.00 - Wojewódzka Biblioteka Publiczna

"Rozmowy przy wspólnym stole" to wypracowany i przetestowany w bibliotekach model dobrej rozmowy. W trakcie spotkania przy kawie i ciastku poruszany będzie temat ekologii i jej znaczeniu dla człowieka. To jak potoczy się dialog zależy tylko od uczestników spotkania.
Celem projektu ."Rozmowy przy wspólnym stole" to szansa na spotkanie osób z różnych środowisk i o różnych poglądach, mieszkających w jednej miejscowości, które na co dzień rzadko mają okazję do wymiany myśli i poglądów, chociaż łączy ich troska o dobro wspólne.
07.12.2018r., godz. 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna

Wszystkich chętnych, aby uczestniczyć w zajęciach z yogi zapraszamy Biblioteki Obcojęzycznej WBP na Yogę z Żanetą. Wstęp wolny.
07.12.2018r., godz. 16:15 - 17:15 - Biblioteka Obcojęzyczna WBP

Nie wszystkie ptaki odleciały do ciepłych krajów, a te, które zostały, i te, które zimują u nas, z całą pewnością są bardzo głodne. Pod śniegiem i na zamarzniętej ziemi trudno znaleźć pożywienie, a dni są krótkie. "Czy i czym dokarmiać ptaki", można dowiedzieć się odwiedzając filię nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej. Odbędzie się tam prelekcja przyrodnicza dla dzieci i dorosłych "Czy i czym dokarmiać ptaki", którą wygłosi Krzysztof Michalik, przyrodnik i znawca ptasich zwyczajów. Kiedy szczególnie powinniśmy zatroszczyć się o ptasią czeredkę z naszej działki i jak nie przedobrzyć? Jaki wybrać karmnik, gdzie go ustawić i co do niego wkładać? Jaki pokarm przyciąga sikorki, a jaki szczygły? Czy można dokarmiać ptaki na balkonie lub parapecie? Uczestnicy spotkania oprócz odpowiedzi na te pytania usłyszą wiele praktycznych porad.Spotkanie odbędzie się w siedzibie Filii nr 4 MBP, przy ul. Książąt Opolskich 48-50, w dniu 7 grudnia 2018 roku (piątek) o godzinie 18:00.

W piątek na opolskim Toropolu PGE Orlik Opole podejmie obecnego Mistrza Polski GKS Tychy. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.30.Mecz: PGE Orlik Opole - GKS Tychy
07.12.2018r., godz. 18:30 - Lodowisko Toropol

W sobotę zapraszamy na koncert chińskiej muzyki klasycznej "Spring in Northen Jiangsu" - Wstęp wolny.
08.12.2018r., godz. 16:00 - Miejska Biblioteka Publiczna

Zapraszamy najmłodszych na muzyczne Mikołajki w Muzeum Polskiej Piosenki. W programie: zdobienie bombek, spotkanie z Mikołajem i koncert Kasi Klich.Muzyczne Mikołajki z Kasią Klich i jej "Bajkową Drużyną"
08.12.2018r., godz. 12:00 - Muzeum Polskiej Piosenki, Wstęp: 10zł

Warsztaty, piekarnia Św. Mikołaja, diabelski młyn to atrakcje, które towarzyszą Jarmarkowi Bożonarodzeniowemu, który jak co roku zdobi opolski Rynek.
W piątek w godzinach 17:00 - 19:00 - w Galerii Biały Kruk, ul. Koraszewskiego 1, trwają warsztaty rękodzielnicze "Bombka...i co jeszcze" - krawieckie dekoracje choinkowe ( zapisy pod nr tel. 664085633)

W sobotę i w niedzielę w godzinach od 12:00 do 18:00 odbędą się warsztaty wypieku chlebów świątecznych, Piekarnia Świętego Mikołaja, Rynek
W godzinach 12:00 - 19:00 - I kiermasz zimowy - świąteczne prezenty od plastyków. Unikatowe rękodzieło: ceramika, biżuteria, malarstwo, kartki świąteczne, Siedziba ZPAP - Opole Rynek 5 (wejście od ul. Św. Wojciecha)
W godzinach 15:00 - 18:00 - Warsztaty ozdób świątecznych, animacje dla dzieci, Rynek

W niedzielę 9 grudnia b.r o godz. 17:00. odbędzie się 5. Marsz Mikołajów. Oprócz tradycyjnej parady, która wyruszy z Placu Wolności na opolski Rynek, organizatorzy przygotowali szereg atrakcji i konkursów z nagrodami, m.in konkurs na najdłuższą prawdziwszą brodę czy na najfajniejszy strój Świętego Mikołaja.
Spotykamy się o godz. 16:45, stroje i czapki mikołajowe mile widziane.
9 grudnia 2018 r. o godz. 17:00.

W niedzielę każdy też może zostać Świętym Mikołajem oddając swoją krew. Akcja "Zostań Świętym Mikołajem" - oddaj krew trwa w godzinach 10:00 - 17:00 na Rynku.

Również w najbliższą niedzielę 9 grudnia 2018 r. w godz. 10:00 - 18:00 zapraszamy na Wodne Mikołajki na Wodnej Nucie. Jest to kolejna edycja cieszącej się niezwykłą popularnością imprezy mikołajkowej. W programie m.in. zawody pływackie, mecz piłki wodnej, nurkowanie z akwalungiem pod okiem instruktora, animacje dla dzieci, pokazy Wodnego Ratownictwa Medycznego i pierwszej pomocy.
Bilet na całą imprezę 10 zł (od godz. 10.00 do 18.00) lub wg. cennika Pływalni Wodnej Nuty.
Niedziela 11:00 - 16:00, Kryta Pływalnia Wodna Nuta.

W tym roku Mikołaj przyniesie do Opola siatkarskie emocje i to w podwójnej dawce. W niedzielę (9 grudnia, godzina 19:00) UniOpole rozpocznie rundę rewanżową meczem z MKS Dąbrowa Górnicza. Wstęp wolny.
09.12.2018r., godz. 19:00 - Stegu Arena

W Centrum Handlowym Turawa Park 7-8 grudnia odbędzie się "Weekend Mikołajkowy". W planie spotkania ze Świętym Mikołajem, profesjonalna zimowa sesja zdjęciowa dla całej rodziny, zimowa charakteryzatornia - artystyczne malowanie twarzy dla dzieci, warsztaty zdobienia pierników, zabawa w prawdziwej bańce mydlanej i "Poszukiwania zaginionych bałwanków". Warto także odwiedzić Jarmark Produktów Regionalnych- pyszne ciasta, oscypki, wędliny, słodkie miody. Jarmark jest czynny w godzinach 9-21.
W sobotę 7 grudnia o godz. 17:00 w pasażu głównym CH Turawa Park wystąpi Chór Politechniki Opolskiej w specjalnym świątecznym repertuarze.

Mikołaj zawita także w sobotę, 8 grudnia, do Centrum Handlowe Karolinka i spotka się z grzecznymi dziećmi. To magiczne spotkanie, na które najmłodsi z utęsknieniem czekają przez cały rok, odbędzie się w centralnej części galerii, w pobliżu kawiarni Kofeina. To tutaj Mikołaj, od godz. 12.00 do 18.00, będzie rozdawał gwiazdkowe upominki.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".