• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 5952
    • Dodano: 2018-12-05 / 08:16
    • Komentarzy: 10

    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach

    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach

    (Fot. Dżacheć)

    Opolanie już niedługo nie będą musieli kupować przysłowiowej kawy w kawiarence, by skorzystać z gniazdka i podładować swój sprzęt elektroniczny. Prawdopodobnie jeszcze w tym roku będzie to można zrobić w 7 miejscach z ładowarkami.

    Lokalizacje, w których umieszczone zostaną ławki z ładowarkami solarnymi zostały wybrane adekwatnie do potrzeb Opolan. Wiele razy nerwowo patrzyliśmy na swój rozładowujący się telefon nie mając przy tym możliwości naładowania jego baterii.

    Zobacz takze Tata nie tylko od święta. Tak zaczyna się jedna z najważniejszych ról w życiu

    - Jest to projekt z Budżetu Obywatelskiego o wartości prawie 84 tysięcy złotych. Chodzi o to, że takie ławeczki z ładowarkami do telefonów będą zamontowane w 5 miejscach, a dodatkowo zamontowane zostaną dwa same panele solarne z ładowarkami - informuje Katarzyna Oborska-Marciniak z biura prasowego prezydenta miasta Opola.

    Ławeczki już pojawiły się w wyznaczonych miejscach w Opolu, jednak wcześniej muszą przejść szereg kontroli i odbiór. Opolanie oczekiwali na miejsca, gdzie osoby korzystające z telefonów, tabletów czy laptopów w momencie gdy będą potrzebowali doładowania tego sprzętu to będą to mogli zrobić za darmo. - Nie będzie potrzeba kupować kawy czy czegoś w restauracji, żeby podłączyć się do prądu - dodaje rzecznik.

    Zobacz takze Zderzenie samochodu z motocyklem na ulicy Oświęcimskiej. Jedna osoba trafiła do szpitala

    - Zaletą ławeczek jest to, że korzystają z zielonej energii, czyli wyposażone są w solary. Ławeczki są drewniane, a znajdziemy je przy ulicy Baldego, Oleskiej w okolicach CH Solaris, okolicach stawku przy Barlickiego, na Placu Mickiewicza i w okolicach pl. Jana Pawła II - słyszymy.

    Natomiast dwa panele ładujące bez ławeczek staną na Placu Wolności oraz przy ulicy Barlickiego. Prawdopodobnie będzie można z nich skorzystać pod koniec tego roku, a na pewno na początku przyszłego.
    reklama

    Więcej zdjęć

    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach
    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach
    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach
    W Opolu będzie można naładować telefon i tablet. Przy specjalnych ławeczkach

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2018-12-06 09:06:03 [78.11.110.*] id:1566823  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Ciekawe, kiedy suwener zdemoluje...

    Nick:
    Treść:
    2018-12-06 08:59:49 [5.184.195.*] id:1566821  
    zaodrze244: Napisał postów [365], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Jeszcze musieliby zlikwidować meneli którzy tam wiecznie siedzą albo leżą na tych ławkach. Zamiast plac wolności powinien się nazywać plac menela i kloszarda.

    Nick:
    Treść:
    2018-12-05 11:18:39 [46.134.43.*] id:1566771  
    misza28: Napisał postów [797], status [stały bywalec] Reputacja
    Będzie można usiąść pupeczką na ławeczce i bez pieniążków podładować prądkiem telefonik.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
    2018-12-05 14:09:06 [91.212.223.*] id:1566775  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Jak będziesz miał power banka to nawet do domu można zabrać. Czy od tego nie trzeba już podatku jakiegoś odprowadzić?
    2018-12-06 08:52:23 [78.10.82.*] id:1566819  
    Hopkins: Napisał postów [185], status [starszy wyjadacz] Reputacja
    Szczególnie jak masz już tylko jedną kreseczkę, a musisz np. na internetku autobusiki sprawdzić.
    2018-12-05 11:03:57 [91.212.223.*] id:1566768  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    To żeśmy sobie pooglądali czarną folię. To jakaś nowa technologia foliowa?

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2018-12-06 05:29:14 [83.230.46.*] id:1566812  
    KK 35947: Napisał postów [4449], status [VIP] Reputacja
    Czerne lepiej łapie promienie słoneczne, to jest ukryta technologia anty smog eko tech .
    2018-12-05 21:55:52 [188.146.36.*] id:1566800  
    Mario-Opole: Napisał postów [1519], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Brawo pół mózgi będą mieli pole do popisu... ciemnota się bawić będzie a inteligencja z ratusza zaciera ręce :)

    Nick:
    Treść:
    2018-12-05 15:24:29 [87.207.118.*] id:1566779  
    kanclerz: Napisał postów [4906], status [VIP] Reputacja
    To wszystko jest piękne,super rozwiązania.Szkoda tylko,że cześć społeczeństwa nie dorosła do takich udogodnień.Wandalizm się jednak szerzy jeszcze.

    Nick:
    Treść:
    2018-12-05 11:05:19 [91.212.223.*] id:1566769  
    The Naturator: Napisał postów [2367], status [Szycha] Reputacja
    Teraz żule będą mogły bez problemu ładować smartfony

    Nick:
    Treść: