• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 898
  • Dodano: 2018-12-01 / 16:15
  • Komentarzy: 0

  Sprawdź jak możesz pomóc

  Sprawdź jak możesz pomóc
  W ten weekend 1-2 grudnia w godzinach 10:00-19:00 w CH Turawa Park jest prowadzona bezpłatna rejestracja potencjalnych dawców szpiku Fundacji DKMS. Stanowisko rejestracyjne jest zlokalizowane naprzeciwko kas hipermarketu Carrefour.

  Rejestracja polega na wypełnieniu formularza danych osobowych i stanu zdrowia oraz bezbolesnym pobraniu wymazu z wewnętrznej części policzka. W rejestracji mogą wziąć udział wszystkie osoby o ogólnie dobrym stanie zdrowia, które mają ukończone 18 lat i ważą minimum 50 kg. Należy mieć przy sobie dowód osobisty. Szczegółowa lista chorób wykluczających możliwość zostania Dawcą znajduje się na stronie internetowej: www.dkms.pl.

  W ciągu ostatnich 10 lat Fundacja DKMS zarejestrowała w Polsce ponad 1 419 560 potencjalnych Dawców, a 5 928 podzieliło się już cząstką siebie. Każda rejestracja ma znaczenie i daje szansę na życie dla osób chorych na nowotwory krwi. Co godzinę jedna osoba w Polsce dowiaduje się, że ma białaczkę. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od dawcy niespokrewnionego. Niestety wielu pacjentów wciąż nie znajduje zgodnego genetycznie Dawcy. Nie pozostawajmy obojętni, każde zgłoszenie to szansa na uratowanie czyjegoś życia.
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".