• 0
0
  • Wyświetleń: 120
  • Dodano: 2020-05-23 / 09:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Bus door to door atrakcyjniejszy niż podróż własnym autem?

 
 
Bus door to door atrakcyjniejszy niż podróż własnym autem?
Stoisz przed dylematem, czy w podróż za granicę wybrać się autem czy busem? Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, a wiele zależy od rodzaju wyjazdu, czy jest to podróż służbowa, do pracy zarobkowej, czy na krótki wypad, a może na dłuższy urlop. Wybór środka transportu powinien być również uzależniony od tego, ile kilometrów jest do przejechania.

Dla własnego bezpieczeństwa, jeśli nie masz zmiennika, przy długich wielogodzinnych podróżach, bez postoju na sen, lepiej wybrać bus. Doświadczeniem związanym z tym, dlaczego busy do Anglii i innych europejskich krajów są wygodną alternatywą dla auta, dzielimy się poniżej.

Podróż autem za granicę- plusy
Wyjazd za granicę swoim autem ma wiele zalet, są też niestety wady podróżowania po Europie swoim środkiem transportu. Główne zalety to:
- wyjeżdżasz kiedy jesteś gotowy, nie musisz nigdzie być na czas,
- jedziesz własnym tempem, postój kiedy chcesz i gdzie chcesz,
- możesz wziąć duży bagaż, wrzucić do bagażnika co chcesz i w drogę,
- nie musisz rezerwować biletu, szukać przewoźnika,
- jedziesz wprost do celu, trasą, którą sam wybierzesz.

Podróż autem za granicę - minusy
Największym minusem jest konieczność spędzenia za kierownicą od kilku do kilkunastu godzin, w zależności od tego, jaką odległość musisz pokonać. Jeśli nie masz zmiennika, przy kilkunastu godzinach jazdy, dla własnego bezpieczeństwa musisz zrobić postój. Zatrzymać się na drzemkę, ciepły posiłek, odpocząć. A to wydłuża czas dotarcia na miejsce. Zmęczenie to prosta droga do tego, by zasnąć za kierownicą i spowodować wypadek. Poruszając się pod rogach szybkiego ruchu, wcale nie trudno zasnąć po kilkunastu godzinach prowadzenia. Dlatego przy długich trasach lepiej zapewnić sobie nocleg po drodze albo jechać ze zmiennikiem.

Kolejny minus to konieczność zapoznania się z przepisami obowiązującymi w każdym kraju, przez który będziesz przejeżdżać, szczególnie poza Unią Europejską. Ale i wśród państw członkowskich przepisy się różnią, a mandaty słono kosztują.

Przy krótkich wyjazdach weekendowych nie opłaca się jechać autem. Gdy dojedziesz na miejsce zamiast cieszyć się wolnym czasem, jesteś zmęczony. W tym przypadku lepiej sprawdzają się busy.
I jest jeszcze jeden minus podróżowania samochodem za granicę, co gdy auto nagle stanie na drodze. Nawet samochód po przeglądzie i taki, który dopiero co zjechał z taśmy produkcyjnej nie daje pewności, że nic się po drodze nie przydarzy. Wybierając bus nie masz tego problemu i stresu.

Busy do Anglii i innych Europejskich miast
Busy do Anglii, Danii, Norwegii, Niemiec czy Francji jeżdżą z całej Polski. Kursują w regiony najbardziej popularne wśród Polaków, ale i mniej uczęszczane. Na weekend, do pracy, na wyjazd służbowy, na urlop, jednym słowem busy do Anglii czy innego europejskiego kraju są dobrą alternatywą dla podróżowania autem.

Busy - komfort, oszczędność, szybkość i inne zalety
Autem pojedziesz z pewnością z nawigacją? A ile razy wyprowadziła Cię dosłownie mówiąc w pole? Szczególnie za granicą, gdy na drogach nie czujesz się tak pewnie jak w Polsce? Bus ma tą przewagę nad autem, że kierowcy bardzo dobrze znają trasy. Busy są szybkie i przy tym tanie. Cena biletu z pewnością pozytywnie Cię zaskoczy.

Zalety podróżowania busami:
- wygodne, duże, wyprofilowane siedzenia (sporo miejsca na nogi),
- małe, ale komfortowe (do 9 osób),
- usługa door to door, podróż od drzwi do drzwi,
- nie martwisz się, jak dojechać na miejsce, o to zadba kierowca,
- większość busów ma WiFi,
- wyposażone w klimatyzację,
- miejsce na bagaż podręczny i dużo miejsca w bagażniku na większą walizkę.

Busy do Anglii, które mają do pokonania setki kilometrów są wygodniejsze niż własne auto. Po opuszczeniu busa nie czujesz zmęczenia, w końcu w czasie podróży odpoczywasz. Podobnie na innych trasach, gdy do przejechania jest sporo kilometrów, bus wygrywa z samochodem.

Zaletą podróżowania busem jest również bezpieczeństwo. Załogę stanowią kierowcy, którzy doskonale znają europejskie drogi i dobrze czują się za kierownicą. Poza tym odznaczają się wysoką kulturą osobistą i chętnie pomagają w różnych sytuacjach. Jednym słowem przewoźnicy oferujący busy do Anglii i innych europejskich krajów, świadczą usługi na najwyższym poziomie. Dbają nie tylko o bezpieczeństwo, przyjazną atmosferę, ale i o każdy mały detal.

Podróżowanie busami - minusy
Minusem jest konieczność stawienia się o określonej godzinie w umówionym miejscu. I tu warto wiedzieć, że przewoźnicy są punktualni, zatem lepiej być na czas. Innych minusów się nie doszukaliśmy, bo podróżowanie busami jest przyjemne i coraz popularniejsze.
Busy to obecnie jedne z najchętniej wybieranych środków transportu, ze względu na bezpieczeństwo, wygodę, szybkość i cenę.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".