• 0
0
 
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 1574
  • Dodano: 2018-11-28 / 20:29
  • Komentarzy: 0

Nie bądź obojętny - pomóż osobom bezdomnym - jeden telefon może uratować życie

 
 
Nie bądź obojętny - pomóż osobom bezdomnym - jeden telefon może uratować życie

(KPP Kluczbork)

To wyjątkowo trudny okres dla osób bezdomnych, bezradnych i samotnych. Każdego roku policja odnotowuje przypadki zgonów, których przyczyną jest wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni, pamiętajmy, że jeden telefon może uratować komuś życie.

Niskie temperatury stanowią zagrożenie, szczególnie w nocy dla osób, które nie mają dachu nad głową. Tragiczny finał może mieć nawet kilka godzin spędzonych na ławce podczas niewielkich mrozów.

Pamiętajmy, jeśli widzimy bezdomnego lub śpiącego na dworze człowieka - nie przechodźmy obok niego obojętnie. Zadzwońmy na Policję lub Straż Miejską. Podjęta interwencja i udzielona tej osobie pomoc, być może uratuje jej życie.

O miejscach, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne, możemy powiadomić Policję również korzystając z aplikacji .
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa


Wystarczy wybrać odpowiednią ikonę i zaznaczyć miejsce na mapie. Wskazane miejsce zostanie sprawdzone przez funkcjonariuszy. Pamiętajmy jednak, że takie zgłoszenie nie zastępuje połączenia alarmowego w przypadku konieczności natychmiastowego udzielenia pomocy.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".