• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1248
  • Dodano: 2018-11-24 / 08:00
  • Komentarzy: 1

  Dzień Otwarty Notariatu. Rejenci opowiedzą, jak zabezpieczyć swój majątek

  Krajowa Rada Notarialna już po raz dziewiąty organizuje Dzień Otwarty Notariatu. W dniu dzisiejszym w całej Polsce, od godziny 10:00, niemal 200 notariuszy w 19 miastach będzie bezpłatnie udzielać informacji i porad prawnych.


  Dzień Otwarty Notariatu będzie miał miejsce w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Opolu. Hasłem przewodnim tegorocznej akcji jest "Porozmawiaj z notariuszem, jak zabezpieczyć swój majątek". Akcja ma na celu edukację prawną i budowanie świadomości, że wiele spraw można załatwić na drodze poza sądowej i do tego wystarczy wizyta u notariusza. Od ponad 10 lat notariusze posiadają kompetencje sporządzania aktów poświadczenia dziedziczenia (APD), które są alternatywą potwierdzenia praw do spadku w drodze sądowego stwierdzenia nabycia spadku. W ten sposób zaoszczędza się sporo czasu, ponieważ cały proces trwa z reguły kilka dni (przygotowanie dokumentów, ustalenie terminu ) a sama wizyta w kancelarii zajmuje około godziny. Jednak w dalszym ciągu wiedza klientów kancelarii notarialnych o możliwości przeprowadzenia postępowania spadkowego u notariusza jest niewystarczająca. Notariusze wyjaśnią, jak najkorzystniej uregulować stosunki majątkowe w małżeństwie czy przejść przez procedury związane z dziedziczeniem, w jaki sposób można zadbać o bezpieczeństwo swojego majątku, np. przy zawieraniu umowy darowizny, umowy dożywocia lub zmiany.

  Nie są to jednak jedyne pytania, na które rejenci udzielą odpowiedzi - tradycją Dnia Otwartego Notariatu jest możliwość porozmawiania o wszystkich czynnościach dokonywanych w kancelariach notarialnych i leżących w kompetencjach notariuszy.

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-11-24 20:19:15 [79.190.35.*] id:1566372  
  Stefan: Napisał postów [26990], status [VIP] Reputacja
  Pierwszy Notariusz IV Rzeszypospolitej Andżej Du*a nie objął tego patronatem?

  Nick:
  Treść: