• Autor: Kanibakalia
    • Wyświetleń: 4477
    • Dodano: 2009-04-23 / 12:41
    • Komentarzy: 10

    Opolszczyzna stawia na innowacje !

    Opolszczyzna stawia na innowacje !

    (fot: Dżacheć)

    Jak przyznają specjaliści innowacyjność to w naszym kraju pojęcie młode. Dlatego pomocną dłoń wyciągnęli do nas przedstawiciele Dolnej Austrii, wszystko w ramach Regionalnego Systemu Innowacji w Województwie Opolskim.

    Projekt ruszył już w kwietniu i potrwa do marca przyszłego roku. Jednak na jego efekty poczekamy kilka lat.

    Zobacz takze Wypadek na DK45 między Bierdzanami a Trzebiszynem. Kierowca trafił do szpitala

    - Chcemy znaleźć 15 firm i tyle samo doktorantów, którzy chcieliby z tymi firmami współpracować analizując potrzeby firm, przygotowując odpowiednie prace na opolskich uczelniach. Trzeba zachęcić przedsiębiorców, by w takim działaniu widzieli swoja szansę – mówił Andrzej Kasiura, członek Zarządu Województwa Opolskiego.

    Priorytetem lokalnych przedsiębiorców powinno być ciągłe doskonalenie, próba korzystania z najświeższych rozwiązań nauki i techniki, po to aby żyło nam się coraz lepiej, abyśmy mogli produkować coraz taniej a zarazem korzystniej dla środowiska.

    Zobacz takze Nocny pożar samochodu przy budynku wielorodzinnym. Ogień objął także drugi pojazd

    Trudno sobie wyobrazić abyśmy rozwijali się bez zastosowania innowacyjnych rozwiązań. To jest motor postępu – wyjaśniał Andrzej Rybarczyk z Cementowni Odra.

    Takie działania nie tylko pomnażają pieniądze, poprawiają również jakość zarządzania przedsiębiorstwami. Pomóc w znalezieniu chętnych firm mają unijne pieniądze. Jak wyjaśniał Andrzej Kasiura, musimy szybko wyjść do przedsiębiorców. To proces trudny, bo trzeba pogodzić ambicje naukowe doktorantów z oczekiwaniami biznesu.

    Koordynatorem projektu będzie OCRG. To właśnie Opolskie Centrum rozwoju Gospodarki skumuluje w sobie odpowiednie dysponowanie działań wspomagających firmy w dziedzinach uważanych w naszym regionie za potrzebne i przyszłościowe.
    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

    2009-04-23 22:29:57 [89.76.233.*] id:178004  
    ~~_uwaga: Widać innowacje na tej sali

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [3]
    2009-04-24 12:49:26 [213.17.151.*] id:178143  
    Halo: Halo halo
    2009-04-24 19:13:43 [83.22.37.*] id:178317  
    hg: hehe przedluzacz z podlogi to pierwsza nowosc!!
    2009-04-25 14:37:47 [89.76.233.*] id:178616  
    ~~_uwaga : haha, dokładnie, innowacja podstawowa
    2009-04-23 18:18:49 [84.10.147.*] id:177719  
    S : Napisał postów [1280], status [zrobił/a karierę] Reputacja
    Innowacyjność to ważna rzecz. Czasem dobry pomysł jest na wagę złota.

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-04-23 21:50:19 [77.113.160.*] id:177979  
    Stefan: Napisał postów [26996], status [VIP] Reputacja
    Wyofftopiczę: Znalazłem ogłoszenie "Sabcio - nieśmiały kocur szuka domu" - i nie jest to żadne ogłoszenie o podtekście seksualnym. To dopiero innowacyjność:) A tak w ogóle to szkoda kotka:(
    2009-04-23 19:29:12 [83.22.120.*] id:177780  
    PumaOpolska: Napisał postów [236], status [młodszy wyjadacz] Reputacja
    2012 Koniec Swiata

    Nick:
    Treść:
    Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [1]
    2009-04-23 20:04:10 [91.44.220.*] id:177857  
    pan tera: ej puma daj no jaki namiar gdzie to na temat konca swiata pisze ? albo masz koszmary nocne na ten temat ? napisz cos wiecej mnie to interesi
    2009-04-23 19:31:38 [77.253.69.*] id:177783  
    fan_oderki: Napisał postów [899], status [pismak] Reputacja
    Panie prezydencie zajalbys sie pan ratowaniem, odry a nie wydawaniem publicznej kasy na jakies alfawil i inne duperele

    Nick:
    Treść:
    2009-04-23 19:09:16 [81.154.234.*] id:177767  
    Quetzalcoatl: Napisał postów [360], status [pismak] Reputacja
    To niech się dobrze przygotuje towarzystwo bo polska to bardzo ciekawa kraj i ma kilka małych usterek.A o innowacjach to niech sobie pogadają z ludżmi odpowiedzialnymi za rozdysponowanie pieniędzy,projekty i przetargi na wykonanie światłowodowych linii telefoniczno-internetowych na które Unia dała koszmarne pieniądze a teraz trzeba to wszystko oddac jako że nie zostały te fundusze wykorzystane zgodnie z ich przeznaczeniem.Proponuje zastosowac innowacyjne rozwiązanie np. w przyspieszeniu rozbudowy infrastruktury drogowej bo bedziemy się wstydzic na olimpiadzie jesli wczesniej nie stracimy do niej praw.Panstwo DOKTORANCI:trzymam kciuki bo ktoś narobił bigosu a wy go teraz będziecie jeść.

    Nick:
    Treść: