• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2615
  • Dodano: 2018-11-25 / 10:30
  • Komentarzy: 0

Od grudnia będzie można poślizgać się na Stawie Zamkowym

 
 
Od grudnia będzie można poślizgać się na Stawie Zamkowym

(Fot. Dżacheć)

Uroczyste otwarcie lodowiska na Stawie Zamkowym zaplanowano na 1 grudnia 2018 roku. Przewidziano mnóstwo atrakcji dla dużych i małych. Na lodowisku będzie można spotkać również św. Mikołaja, który specjalnie pojawi się w Opolu troszkę wcześniej, kilka dni przed oficjalną wizytą.


Już po raz trzeci miasto uruchomi lodowisko na Stawie Zamkowym przy ul. Barlickiego. 1 grudnia o godz. 13:00 odbędzie się uroczyste otwarcie lodowiska. - Przygotowaliśmy dla mieszkańców Opola, i nie tylko, mnóstwo atrakcji związanych z tym niezwykle ważnym dla nas dniem. Na lodowisku będzie można spotkać również św. Mikołaja, ale to nie wszystkie atrakcje które czekają dzieci i dorosłych w dniu otwarcia - mówi Maja Kozłowska, Kierownik Działu Organizacji, Promocji i Marketingu oraz rzecznik MOSiR w Opolu.

- Impreza będzie miała charakter charytatywny, ponieważ do współpracy zaprosiliśmy Fundację Dr. Clown. Na lodowisku będzie można zobaczyć również sportowców małych i dużych związanych z naszym lodowiskiem - mówi Maja Kozłowska.

- To będzie trzeci rok z rzędu, kiedy będziemy lokalizować ślizgawkę na Stawie Zamkowym. Wyposażeni w wiedzę i doświadczenie znów dokonujemy zmian, w moim odczuciu wpływających na wizerunek miejsca i chęć odwiedzania lodowiska. Zakres godzin otwarcia będzie szeroki, przy lodowisku będzie można wypożyczyć łyżwy oraz kaski dla dzieciaków - mówi wiceprezydent Przemysław Zych.

Lodowisko będzie miało wymiary 20 na 40 metrów i czynne będzie od godzin porannych do godziny 20:00. Oprócz zwykłej jazdy będzie można skorzystać z lekcji jazdy na łyżwach dla dorosłych. - Nic nie stoi na przeszkodzie, by będąc na lodowisku z dzieckiem nauczyć się jazdy na łyżwach - dodaje Przemysław Zych.

Miejsce wyposażone zostanie w dodatkowe funkcje, dzięki którym Opolanie będą chcieli spędzać tam czas. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji jest już po rozmowach z restauracją, która graniczy z powstającym lodowiskiem. Jak ustaliliśmy obok restauracji nad stawkiem ma powstać zimowa plaża oraz iluminacja świąteczna. Przewidziane są liczne imprezy, m.in. 22 i 23 grudnia ma powstać miasteczko lodowe, które będzie główną atrakcją przedświąteczną.

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".