• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3858
  • Dodano: 2018-11-16 / 12:43
  • Komentarzy: 0

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
Jeżeli nie macie planów na chłodny, listopadowy weekend mamy dla Was kilka propozycji. Zapowiada się kulturalnie, koncertowo i sportowo. W ten weekend będzie także okazja, aby wesprzeć tych najbardziej potrzebujących, nie tylko finansowo, ale także poprzez swoją obecność


Ciekawie zapowiada się piątkowy wieczór w Filharmonii Opolskiej. Koncert SPEAKING CONCERT: Kariera Wojskowej Piosenki, czyli rzecz o hymnie narodowym odbędzie się dziś 16.11.2018r., godz. 19:00. Speaking Concert to niesamowite wydarzenie muzyczne, które łączy w sobie najznamienitsze utwory klasyczne z nowoczesnymi multimediami oraz charyzmatycznym komentarzem maestro Marcina Sompolińskiego. Podczas koncertu przedstawionych zostanie wiele nieznanych okoliczności dotyczących historii wojskowej piosenki, która dla wielu nieoczekiwanie została uznana za hymn państwowy.
Wstęp: Bilety normalne 25zł, bilety ulgowe 15zł

Tradycyjnie, jak co weekend dla najmłodszych "Spotkania z Panią Bajką" piątek godz. 17:00 - Filia nr 5 MBP

W ramach 16. Opolskiej Jesieni Literackiej - Ostry dyżur literacki- Spotkanie z Filipem Springerem i Andreasem Billertem. Prowadzenie: Hanna Gill-Piątek
16.11 (piątek) / 18:00 Sala Konferencyjna MBP, ul. Minorytów 4

Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej wraz z Fundacją im. Friedricha Eberta w Warszawie serdecznie zapraszają na spotkanie dyskusyjne "Osiedla grodzone - zamknięte społeczeństwo?".
Gośćmi spotkania będą:
Filip Springer - reporter, autor m.in fotoreportaży: "Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni", "13 pięter" oraz dr Andreas Billert - wykładowca Uniwersytetu Viadrina, specjalista w dziedzinie rewitalizacji obszarów miejskich. Kierował licznymi rewitalizacjami w Niemczech i Polsce.
16.11.2018r., godz. 18:00 - 20:00 - Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu
Wstęp wolny.

W piątek Opolski Klub Fantasyki "Fenix" zaprasza na szóstą już edycję Opolconu. Całkowicie darmowego i największego na Opolszczyźnie konwentu fanów fantastyki. Tradycyjnie w trzeci weekend listopada (16-18.11.2018) w dobrze znanych Wam budynkach Zespołu Szkół Elektrycznych oraz Zespołu Szkół Ekonomicznych w Opolu przy ulicy Kościuszki. Jak co roku możecie liczyć na prelekcje, spotkania autorskie, konkursy, turnieje, pokazy, RPG, LARPy, planszówki i świetną atmosferę. Godzina 17:00 - 21:00.

Fanów hokeja zapraszamy na Mecz: PGE Orlik Opole - Węglokoks Kraj Polonia Bytom
piątek 16.11 godz. 18:30 - Lodowisko Toropol. Wstęp: 12zł (normalny), 8zł (ulgowy)

W sobotę o 11:00 w ramach cyklu Odkryj Opole - spacery po mieście "Historia starego cmentarza przy ul. Wrocławskiej" - spacer poprowadzi dr Joanna Filipczyk. Cmentarz miejski przy ul. Wrocławskiej został założony w 1813 roku i aż do 1963 roku chowano na nim doczesne szczątki zmarłych mieszkańców miasta - biednych i bogatych, znanych i nieznanych, katolików i ewangelików. Do dziś przetrwał w niewielkiej części. Pomimo ogromnych strat, jakich doznał cmentarz od 1945 roku w wyniku dewastacji, częściowej planowej likwidacji i szkód wywołanych powodzią, wciąż jest to niezwykle ważne miejsce na mapie historycznego Opola. Nekropolia przy ulicy Wrocławskiej to ponad dwieście lat historii naszego miasta. Spacer po cmentarzu pozwoli nam odkryć niektóre jej karty.17.11.2018 r., godz.11.00 - Wydział Sztuki Uniwersytetu Opolskiego ul. Wrocławska 4
Wstęp wolny

W CWK o godzinie 13:00 odbdzie się Strefa Chwały Festiwal, konferencja dla całych rodzin, podczas której będą miały miejsce m.in: panel dyskusyjny i spotkania dla całych rodzin, strefa rodzinna - animacje i zabawy dla dzieci, rodzinne warsztaty profilaktyczne, koncerty, strefa profilaktyki indywidualnej (możliwość rozmowy z psychologiem, psychoterapeutą, księdzem). Wśród gości będą m.in. Urszula Mela, Jan Pospieszalski, Anna Maria Wesołowska, Dariusz Kowalski, Joachim Mencel, Jacek Wrona, Monika i Marcin Gomułkowie, FPS, Paweł Zegartowski, Andrzej Koc, Tomasz Gubała. Podczas tego wydarzenia będzie miał miejsce także KONWENT SPECJALISTÓW, czyli podsumowanie działań podjętych, podczas trwania projektu, przez ekspertów na rzecz - platformy internetowej i aplikacji mobilnej: METOBANK.
17.11.2018 r. godz. 13:00

O godzinie 13:30 Zapraszamy Was na wielkie święto Marsz szlachetnej Paczki i Akademii w Opolu. Uroczysty marsz, tradycyjnie, przejdzie ulicami Opola i pozostałych 15 wojewódzkich miast w całej Polsce. Zaproście na to wydarzenie wszystkich swoich znajomych, przyjaciół, sąsiadów, babcie, dziadków, rodziców, kolegów i koleżanki. Pokażmy, że #LubięLudzi to konkretne czyny i wartości, którymi żyjemy na co dzień. Razem #TworzymyHistorię mądrze pomagając.
Termin wydarzenia: 2018-11-17 11:30. Czaplaka Xawerianum

O godzinie 17:00 odbędzie się RODZINNY BIEG ODBLASKOWY Celem biegu jest popularyzacja i upowszechnianie biegania jako najprostszej formy aktywności ruchowej, a także propagowanie zdrowego stylu życia oraz uświadamianie mieszkańcom o konieczności posiadania elementów odblaskowych podczas aktywności fizycznej. Trasa - Bulwar Karola Musioła i Park Nadodrzański Dystans - 2,3 km Start i meta znajdują się przy lodowisku Toropol Biuro zawodów - restauracja Toropol
Rozpoczęcie - 17.11.2018 r. godz. 17.00

Również w sobotę 17 listopada zapraszamy na UNI Opole - Bluesoft Mazovia Warszawa
17.11.2018r., godz. 15:00 - 17:30 - Stegu Arena.
O godzinie 19:00 mecz szczypiornistów. W 11 serii PGNiG Superliga zagra z MKS Zagłębie Lubin S.A.Mecz: KPR Gwardia Opole - MKS Zagłębie Lubin
17.11.2018r., godz. 19:00 - 22:00 - Stegu Arena.Wstęp: 20zł (normalny), 10zł (ulgowy), od 45zł (rodzinny)

Po raz IV odbędzie się Bal Charytatywny " Dom dla Serc" Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym "Dom dla Serc". Tegoroczny Bal będzie drugą edycją kampanii "Radości małe i Duże". Poprzez tę niezwykłą kampanię pokazany jest świat osób z niepełnosprawnościami, świat, który bywa także pełen szczęścia, radości małych i dużych. Wstęp: 180zł. Dochód z Balu wspomoże kampanię.
17.11.2018r., godz. 19:00 - DomExpo

W Galerii Muzeum Śląska Opolskiego odbędzie się kuratorskie oprowadzanie po wystawie Jak Cybis? Odniesienia do twórczości Jana Cybisa w praktyce współczesnych polskich malarzy: Romana Dziadkiewicza, Bartosza Kokosińskiego, Roberta Maciejuka. Oprowadzający: dr Joanna Filipczyk.
17.11.2018r., godz. 15.00 - Galeria Muzeum Śląska Opolskiego. Wstęp wolny.

Klub Muzyczny, Filharmonia Opolska, zaprasza w niedzielę rodziców wraz z najmłodszymi na zajęcia umuzykalniające dla dzieci "Power of Melody". Wstęp: bilet 10zł
18.11.2018r., godz. 11:30 (4-7 lat) - Klub Muzyczny, Filharmonia Opolska

W ramach projektu post-turysta, mającego na celu poszerzenie świadomości polskich turystów i turystek o globalnych współzależnościach i mechanizmach, jakim podlega szeroko pojęte zjawisko turystyki, odbedą się "Warsztaty świadomego podróżowania".Wstęp wolny.
18.11.2018r., godz. 10:00 - 18:00 - Miejsce X

W niedzielę w Stegu Arenie odbędzie się jedna z najważniejszych i największych imprez taekwondo w Polsce - Taekwon-do Polish Open Cup. W zeszłorocznej edycji zawodów wzięło udział 510 zawodników a konkurencje toczyły się na ośmiu matach. Taekwon-do Polish Open Cup jest imprezą otwartą co stwarza możliwość udziału w turnieju zawodników z różnych federacji taekwondo. Zawody zostaną rozegrane we wszystkich kategoriach wiekowych w konkurencjach takich jak: układy formalne tradycyjne, układy formalne otwarte, techniki szybkościowe, techniki specjalne, "soft-stick", walki w formule semi-contact, walki w formule light-contact. Wstęp: 80 zł dla klubów członkowskich ZS PUT , 100 zł dla klubów współpracujących z ZS PUT
18.11.2018r., godz. 08:00 - 20:00 - Stegu Arena

Także w niedzielę 18 listopada obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Z tej okazji mieszkańcy miasta Opola będą mieli okazję do wspólnego świętowania na Rynku. Obchody rozpoczną się mszą świętą w Katedrze Opolskiej o godzinie 12.00. Zaraz po niej na opolskim rynku zaplanowano różne występy muzyczne i teatralne, ale przede wszystkim będzie można spotkać się z samotnymi i bezdomnymi osobami.
18 listopada 2018, godz. 12.00, Katedra, Rynek


reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".