• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 9855
  • Dodano: 2018-11-07 / 12:11
  • Komentarzy: 11

Zablokowana linia Opole-Gliwice po wykolejeniu się pociągu

 
 
Zablokowana linia Opole-Gliwice po wykolejeniu się pociągu

(Fot. Adam Kupniewski)

W środę 7 listopada doszło do wykolejenia się pociągu towarowego pomiędzy Szymiszowem a Strzelcami Opolskimi. Podróżujący muszą liczyć się z utrudnieniami.


Do tego zdarzenia doszło w godzinach porannych 7 listopada. Pociąg towarowy, który uległ wypadkowi jechał od strony Opola w kierunku Strzelec Opolskich. W wyniku tego zdarzenia uszkodzone są tory na długości kilku kilometrów oraz przejazd w Strzelcach Opolskich na ul. Kolejowej.

Na chwilę obecną żaden pociąg nie jedzie przez stację w Strzelcach Opolskich. Składy są kierowane objazdem przez Kędzierzyn-Koźle. - Pociągi przewożące pasażerów dojadą do stacji Szymiszów, po czym podróżujący będą musieli się przesiąść w autobusy, które będą podstawione pod stacją i dowiozą podróżnych do Strzelec Opolskich, gdzie już będą mogli z powrotem przesiąść się w składy jadące do Gliwic - informuje Tomasz Graczykowski, dyrektor zakładu linii kolejowych w Opolu.

Uszkodzone zostały tory na odcinku kilku kilometrów. Na tę chwilę nie wiadomo jak długo potrwają utrudnienia.-

Doszło do wykolejenia się dwóch wagonów pociągu, trudno w tej chwili mówić o przyczynach. Na miejscu wypadku pracuje specjalna komisja ustalająca przyczyny zdarzenia.

To już drugi przypadek wykolejenia się pociągu w ciągu kilku dni. Przypomnijmy, że dwa dni temu w godzinach popołudniowych doszło do wykolejenia się 9 wagonów towarowych załadowanych miałem węglowym na linii Kędzierzyn-Koźle - Chałupki, pomiędzy stacjami Racibórz i Racibórz Markowice.

[ AKTUALIZACJA 15:30]
Na stacji Strzelce Opolskie, przy usuwaniu skutków wykolejenia dwóch wagonów, od rana działa specjalny pociąg ratownictwa kolejowego. Dodatkowym wsparciem będzie drugi pociąg, który włączy się do prac po godz. 16.00. Zabezpieczono jeden z dwóch wykolejonych wagonów. Prace trwają przy drugim. Efektem działań będzie przywrócenie jeszcze dziś wieczorem przejazdu pociągów przez stację. Podróżni nie będą już przesiadać się do autobusów.

Do naprawy pozostanie jeszcze drugi tor oraz dwa uszkodzone rozjazdy. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustali specjalna komisja.

[ AKTUALIZACJA 20.30]

Przywrócono ruch na stacji Strzelce Opolskie

Przed godz. 20.00 przywrócono przejazd pociągów przez stacje Strzelce Opolskie. Na rozkładowe trasy wróciły pociągi PKP Intercity. Nie trzeba korzystać też z zastępczej komunikacji autobusowej w ruchu regionalnym.

Prowadzone od rana prace umożliwiły usuniecie dwóch wykolejonych wagonów z jednego toru. Sprawdzono trasę i sprawność działania urządzeń. Pociągi mogą przejeżdżać bezpiecznie jednym torem. Naprawy wymaga jeszcze drugi tor oraz dwa rozjazdy.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia