• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 5944
  • Dodano: 2018-10-19 / 12:21
  • Komentarzy: 4

  Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

  Co na weekend? Zobacz nasze propozycje
  Jesienna aura w ten weekend nas nie rozpieszcza, pomimo to zachęcamy Was, aby jednak nie spędzać całego weekendu w domu. Zobaczcie nasze propozycje na jesienny weekend bo w Opolu sporo się dzieje. W końcu nie samymi wyborami się żyje.

  Dzisiaj od godz. 16:30 - 17:00 w kompleksie sportowym przy ul. Gminnej, dzielnica Wróblin oraz w kompleksie sportowym przy ul. Złotej, dzielnica Grotowice, odbędzie się kolejna edycja programu Sportowy Dzielnicowy. W programie zajęcia dla każdego w luźnych formach, rywalizacja sportowa, gry i zabawy dla całej rodziny. Wstęp wolny.

  Trwa 8. Opolski Festiwal Fotografii, w dniu dzisiejszym w Miejskiej Bibliotece Publicznej o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie z Karoliną M. Wojciechowską. Wstęp wolny.

  Dla najmłodszych w miejskiej bibliotece - Filia nr 5 o godzinie 17:00 odbędą się kolejne zajęcia z cyklu spotkania z Panią Bajką. Zajęcia dla najmłodszych czytelników i ich rodziców, podczas których oprócz czytania, jest miejsce na zabawę i prace plastyczne. Na każdym spotkaniu dzieci poznają innego bohatera książkowego i zmieniają się w małych artystów. Pani Bajka czeka na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Wstęp wolny.

  O godzinie 19:00 w Bibliotece Publicznej Filia nr 4 MBP odbędzie się spotkanie przyrodnicze z Rafałem Świeradem- Wielki odlot - jesienna migracja ptaków". Kiedy stada ptaków wyglądają w powietrzu jak ławice ryb: zwrotne, śmigłe, zgodne jak jeden żywy organizm. Co popycha je do długiej i bardzo niebezpiecznej podróży? Gdzie wylądują i kiedy do nas powrócą? O wspaniałym, zjawiskowym świecie zwierząt opowie - jak zawsze z niezwykłą swadą - RAFAŁ ŚWIERAD, ekolog, ornitolog, znawca przyrody i członek Opolskiego Towarzystwa Przyrodniczego. Wstęp wolny.

  Codziennie aż do końca października można odwiedzić Małą Galerię WBP w godzinach od 09:00 - 20:00. Odbywa się tam wystawa "Niemieckie ilustracje książek dla dzieci". Wystawę tworzą ilustracje książek dla dzieci współczesnych niemieckich ilustratorów. Obok znanych na całym świecie nazwisk pojawiły się publikacje zdobione ilustracjami młodego pokolenia niemieckich rysowników. Prezentowane na wystawie ilustracje książek cechuje ogromne bogactwo tematyczne i estetyczne. Prezentowani rysownicy to artyści, którzy w ostatnich latach gościli w Polsce na zaproszenie Goethe-Institut, Nadia Budde, Julia Friese oraz Janosch. Wstęp wolny.

  W dniach 17-20 października odbywa się VII Opolski Festiwal Gór. Opolski Festiwal Gór to jedna z największych imprez górskich w regionie, która co roku gości prawdziwe legendy sportu wspinaczkowego i wybitnych sportowców związanych z górami. Publiczność, która szczelnie wypełnia namiot festiwalowy, ma okazję wysłuchać niesamowitych opowieści o fascynujących akcjach górskich, pierwszych zimowych wejściach na ośmiotysięczniki i spektakularnych przygodach. Nigdy nie brakuje na opolskim festiwalu relacji podróżniczych z trekkingów, projekcji filmowych i ogólnodostępnych warsztatów z autoratownictwa, pierwszej pomocy i doraźnej fizjoterapii w górach. Godzina 18:00 - Narodowe Centrum Polskiej Piosenki. Wstęp: 10zł - 25zł

  Z tej okazji także w sobotę 20.10, w godz. 10:00 - 12:00 odbędą się warsztaty biegowe z Natalią Tomasiak. W trakcie warsztatów biegowych wspólnie będzie do pokonania kilka kilometrów. Zajęcia rozpoczną się wspólną rozgrzewką. W trakcie samego treningu odbędzie się pogadanka o odżywianiu w trakcie biegów górskich, o tym czy warto używać kijów czy nie. Dowiecie się jak podbiegać i jak zbiegać. Dla chętnych będzie możliwość przetestowania sprzętu marki Salomon - buty oraz zegarków Suunto.
  Start i koniec pod Narodowym Centrum Polskiej Piosenki. Trening odbędzie się w większości na Wyspie Bolko. Do dyspozycji uczestników będą szatnie i toalety.

  A dla miłośników wspinaczki w godzinach 13:00 - 20:00 trening himalaisty- jak wygląda trening kondycyjny Himalaistów i Himalaistek w praktyce? Dlaczego tak ważna jest wytrzymałość organizmu do długotrwałego wysiłku?
  Temat przybliży trener Karol Hennig, specjalista z zakresu fizjologii wysokogórskiej, który pomagał Himalaistom w przygotowaniach kondycyjnych do wypraw na m.in. Annapurnę, Lhotse, Broad Peak, Manaslu, Mount Everest oraz członkom Kadry Narodowej Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 2017/2018. Oprócz prelekcji o godzinie 13.00 odbędzie się również trening, na którym poznacie najbardziej praktyczne ćwiczenia poprawiające naszą sprawność w górach. Wstęp wolny.

  Dla miłośników jeździectwa w sobotę w godzinach 11:00 - 21:00 odbędzie się w Klubie Ostroga tradycyjny Bieg Hubertusowy połączony z konkursami sprawnościowymi, atrakcjami dla mieszkańców Opola m.innymi oprowadzaniem na kucykach. Impreza zakończona tradycyjnym ogniskiem.
  Wstęp wolny.

  Dla miłośników teatru premiera spektaklu "MOJĄ ULICĄ PŁYNIE RZEKA" - w Szkole Podstawowej nr 8 w Opolu.
  Spektakl z muzyką na żywo, oparty na prawdziwych historiach Opolan z czasów powodzi tysiąclecia, zrealizowany w ramach II edycji konkursu Modelatornia. Sobota i niedziela godzina 19:00.

  Jeżeli szukasz skarbów, które można dołączyć do swojej domowej kolekcji, lubisz odnajdywać białe kruki i uwielbiasz się targować koniecznie odwiedź hol MBP i buszuj wśród stoisk z winylami, książkami, komiksami, płytami kompaktowymi, kasetami magnetofonowymi. Sobota od 13:00 - 17:00 - Miejska Biblioteka Publiczna

  Przez cały weekend tj. dniach 20-21 października w Centrum Wystawienniczo Kongresowym trwać będzie Międzynarodowy turniej szermierczy z okazji 100-nej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.
  Wydarzenie organizowane przez Uczniowski Klub Sportowy "START" będzie jednym z największych wydarzeń sportowych i szermierczych w województwie Opolskim, zeszłoroczny sukces turnieju spowodował bardzo dużą frekwencję i przyciągnął zainteresowanie zawodników z zagranicy. Start 10:00. Centrum Wystawienniczo-Kongresowe.

  Również w sobotę dla spragnionych sportowych wrażeń o godzinie 16:00 rozpocznie się już drugi z kolei mecz ligowy AZS Politechnika Opolska - który akademiccy rozegrają przed własną publicznością. Tym razem zmierzą się z UMKS Kęczanin Kęty w hali Hotel I Dom Studenta Sokrates. Wstęp wolny.

  Natomiast w niedzielę 21.10 mecz: FK Odra Opole - Gwiazda Ruda Śląska. Początek meczu o godzinie 16.30. Kompleks Rekreacyjno - Sportowy Gwardia.

  W niedzielne przedpołudnie warto wybrać się na rodzinny koncert "Siedmiu Wspaniałych". Siedmiu tytułowych Wspaniałych to oczywiście kompozytorzy (i grupy twórców), których życie i praca ukształtowały historię muzyki. Program Koncertów Rodzinnych 67. Sezonu Artystycznego zakłada kilka nowych idei, dzięki którym treści przedstawiane przez Orkiestrę Symfoniczną FO w niedzielne przedpołudnia staną się spójne, jeszcze bardziej atrakcyjne i będą miały szansę realnie stać się częścią codziennego życia publiczności. Wierszyki, zgadywanki, porywające historie i specjalnie przygotowane animacje, wyświetlane w korelacji z muzyką na żywo na nowym, dużym ekranie - to wszystko będzie miało miejsce w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej. Wstęp płatny 15 zł. Początek koncertu godzina 11:00. Filharmonia Opolska.

  Po południu warto wybrać się do Galerii Współczesnej. O godzinie 16:00 rozpocznie się spektakl taneczny dla dorosłych i najmłodszych widzów - od 0 do 18 miesięcy - KUUKI. To japońskie słowo oznaczające powietrze. Składa się ono ze znaków kanji określających niebo, atmosferę i energię jednocześnie. Dla artystów pracujących nad tą produkcja Kuuki/Powietrze to przede wszystkim ruch. Dynamicznie, lekko, zwiewnie, nieuchwytnie - Kuuki to poszukiwanie energii. Czy wiatr można dotknąć? Jak powietrze pachnie? W jaki sposób dźwięczy oddech? Każdy z nas - ten najmłodszy i ten trochę starszy - doświadcza go na co dzień, a jednak powietrze nieustannie zachwyca nas swoją nieuchwytnością, niedokoreślonością, czaruje obietnicą wzniesienia się w górę, pociąga możliwością lotu, wirowania.

  Tancerki i instrumentalistka zabierają widzów do wspólnego poszukiwania materialności w tym, co tak bardzo ulotne. Zapraszają by powietrza dotknąć, poczuć, posłuchać... a może nawet zobaczyć je w pełnej prostoty i zaskoczeń scenografii Barbary Małeckiej. W tej delikatnej i bezpiecznej przestrzeni artyści, dzieci i dorośli poszukują wspólnych doświadczeń i wzajemnie się inspirują. Ruch, dźwięk, obraz przepełnione są powietrzem.
  Wstęp wolny.

  Dodatkowo przypominamy, że w ten weekend będziemy głosować na wójtów gmin, burmistrzów i prezydentów miast. Swój głos w wyborach samorządowych możemy oddać w godzinach od 7.00 do 21.00.  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-10-20 13:47:59 [188.146.164.*] id:1564827  
  ALFredo: Napisał postów [1644], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  wczorajszą atrakcją piątkową były podobno znalezione granaty w najlepszej dzielnicy Opola...

  Nick:
  Treść:
  2018-10-19 16:43:32 [188.146.66.*] id:1564785  
  Mario-Opole: Napisał postów [1264], status [zrobił/a karierę] Reputacja
  Gratuluje 24opole. Choć raz. Choć raz zrobiliście sensowny artykuł o tym co będzie a nie o tym co było i nikt lub mało kto nie wiedział. Rozpiska + ewentualny cennik to strzał w dziesiątkę. Ja bynajmniej bym sobie życzył takich artykułów co tydzień - coś mnie interesuje - idę pod warunkiem, że taka wiadomość do mnie dotrze, nie interesuje - nie jest to moje hobby - znajdzie się ktoś inny kto to coś lubi i też pójdzie. Wreszcie!

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2018-10-19 21:11:40 [5.173.32.*] id:1564808  
  tomecki: Napisał postów [494], status [starszy pismak] Reputacja
  Bynajmniej ? Ech... Polska język trudna język, jak mówił Kali.
  2018-10-19 21:12:58 [5.173.32.*] id:1564809  
  tomecki: Napisał postów [494], status [starszy pismak] Reputacja
  Ale pomijając drobną potyczkę, przychylam się do głosu na plus za artykuł.