• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 1406
  • Dodano: 2018-09-29 / 17:00
  • Komentarzy: 1

"Klub Młodego Programisty" w Nysie otwarty

 
 
"Klub Młodego Programisty" w Nysie otwarty
Ponad 2500 dzieci oraz ich rodzice przez najbliższe dwa lata będą mogli wziąć udział w bezpłatnych warsztatach programowania w otwartym w piątek nyskim Klubie Młodego Programisty.

- Nasz cel to stworzenie przestrzeni do przybliżenia nauki programowania dzieciom i rodzicom z miast średniej wielkości. Chcemy, by dowiedzieli się, że nie jest to zajęcie dla wybranych, a świetny sposób na wspólne spędzanie czasu - powiedział minister cyfryzacji Marek Zagórski podczas oficjalnego otwarcia Klubu Młodego Programisty w Nysie. - Już dziś zachęcam wszystkich do zapisania się na nasze warsztaty. Warto - dodał.

"Klub Młodego Programisty", czyli co?

Kluby Młodego Programisty to punkty warsztatowe, w których dzieci i młodzież w wieku szkolnym (z klas 1-6) będą mogły uczyć się programowania. Za darmo, w specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania. Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra, najczęściej nauczyciele.

Dla każdej grupy wiekowej (1-3 oraz 4-6) zaplanowano kilkanaście cykli warsztatów, przy czym jedna seria to 10 jednogodzinnych zajęć, prowadzonych na czterech poziomach trudności.

Nyski Klub Młodego Programisty jest jednym z 16, które powstaną na terenie całej Polski.
- Celowo wybraliśmy takie lokalizacje - miasta średniej wielkości. Ich mieszkańcy, w odróżnieniu od osób z większych ośrodków, do tej pory mieli ograniczony dostęp do tego rodzaju zajęć. Chcemy to zmienić, tym samym wyrównując szanse edukacyjne tutejszych dzieci - mówił minister Marek Zagórski. - Chcemy, aby o zaletach programowania i zabawie, jaka może mu towarzyszyć, wiedzieli wszyscy - dodał.

Siedziba nyskiego Klubu Młodego Programisty to budynek Bastionu Królowej Jadwigi w Punkcie Informacyjno-Turystycznym przy ul. Piastowskiej 19. Podobnie jak wszystkie 16 Klubów, będzie działała przez najbliższe dwa lata - do października 2020 r. W tym czasie zostanie w nim zorganizowanych 215 warsztatów (w sumie 260 godzin) dla minimum 2580 dzieci.

Nauka programowania, poprzez zabawę, uczy dziecko logicznego myślenia. Rozwija wiele jego kompetencji - kreatywność, umiejętność pracy w zespole, szukanie kompromisów i optymalnych rozwiązań. Dzięki niemu dziecko nauczy się, jak zadaniowo podejść do stawianych problemów.

Otwarcie Klubów Młodego Programisty to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.

Więcej informacji o programie warsztatów: www.klubmlodegoprogramisty.pl
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-09-29 20:15:30 [83.230.46.*] id:1563380  
KK 35947: Napisał postów [1720], status [Szycha] Reputacja
W pokoju informatyków trwa dyskusja na tematy zawodowe,po jakimś czasie jeden przerywa tą dyskusję i mówi:Panowie ,my nic tylko te komputery i komputery może by tak o dupach pogadać?,... nastała cisza ,po chwili głos z końca pokoju: panowie moja karta graficzna jest do dupy...

Nick:
Treść: