• Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 4747
  • Dodano: 2018-09-21 / 08:30
  • Komentarzy: 4

  Co na weekend? Zobacz nasze propozycje

  Po raz kolejny przedstawiamy Wam nasze weekendowe propozycje. W ten weekend nie będziecie się nudzić. Będą spotkania autorskie, festiwale muzyczne i filmowe, atrakcje dla najmłodszych a także dla tych najstarszych mieszkańców Opola

  Już dzisiaj 21 września o godzinie 10:15 w Domu Dziennego Pobytu "Malinka" będzie miało miejsce kolejne spotkanie w ramach kampanii świadomościowej "Opole w rytmie działania". Jest to cykl spotkań poruszających tematykę demokracji lokalnej, możliwości włączenia się w działania na rzecz rozwoju miasta, tak by czerpać satysfakcję i radość z aktywnej społecznie jesieni życia.

  Najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami zachęcamy do spotkania z Panią Bajką. Podczas spotkań jest wspólne czytanie, zabawy i praca twórcza. Na każdym spotkaniu dzieci poznają innego bohatera książkowego i zmieniają się w małych artystów. Pani Bajka czeka na dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym 21 września o godzinie 17:00 - Filia nr 5, MBP na ulicy Chabrów.

  O godzinie 18:00 będzie miało miejsce spotkanie autorskie z Robertem Czerniakiem, autorem książki "Podróże do granic". O wyprawie do Ameryki, o walce z nowotworem, o przemierzaniu dziesięciu tysięcy australijskich bezdroży na rowerze napisali książkę. Ojciec i syn, Robert i Joachim. O zmaganiach z przeciwnościami losu, o trudnych szlakach, o spełnianiu marzeń, o PODRÓŻACH DO GRANIC.
  Wstęp wolny. Miejsce spotkania: Filia nr 4 MBP Opole, ul. Książąt Opolskich.

  Również dzisiaj, Towarzystwo Muzyczne zaprasza na Festiwal Muzyczny "W oparach dźwięków", który potrwa do niedzieli 22 września. Wstęp jest bezpłatny. Festiwal odbędzie w dwóch miejscach: w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz Muzeum Śląska Opolskiego:

  21 września, godz. 19.00, Muzeum Śląska Opolskiego
  Anna Firlus - klawesyn

  22 września, godz. 15.00, Miejska Biblioteka Publiczna
  The Goat Rodeo Sessions Live: Yo-Yo Ma, Stuart Duncan, Edgar Meyer, Chris Thile - projekcja filmowa

  22 września, godz. 19.00, Muzeum Śląska Opolskiego Zarysy
  Helena Matuszewska - złóbcoki, suka biłgorajska, Helena Matuszewska - złóbcoki, suka biłgorajska, Marta Piórkowska - viola d'amore, Paweł Zalewski - viola da gamba

  W Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu 21 września o godzinie 17.00 odbędzie się spotkanie z artystą fotografikiem Sławomirem Mielnikiem. Jest to wydarzenie towarzyszące wystawie Odkrywanie świata Fryderyka Kremsera By człowiek wiedział, na co patrzy, i rozumiał, gdzie żyje...

  W sobotę 22 września b.r na Placu Wolności w godzinach 10:00 do 18:00 odbędzie się festiwal "Mamy moc", który będzie inauguracją projektu "Iskra - Działaj, Zmieniaj, Rozwijaj". W programie festiwalu między innymi: edukacyjne gry miejskie na 100-lecie niepodległości, ścianka wspinaczkowa, laser tag, występy muzyczne, malowanie twarzy, foodtrucki, strefa Organizacji Pozarządowych. Podczas imprezy będzie można zapisać się do Akademii Obywatelskiej, czyli cyklu spotkań dla tych, którzy chcą, żeby Opolszczyzna stawała się coraz lepsza i chcą organizować własne, lokalne

  Niezależnie od pogody, w sobotnie przed południe, będzie można wybrać się na spacer po mieście. Podczas spaceru "Piastowskie ślady w Opolu" poznamy miejsca związane z obecnością Piastów w naszym mieście. Na trasie spaceru, który rozpocznie się od Ostrówka znajdą się m.in. nagrobki Piastów z kościoła oo. Franciszkanów, pomnik Kazimierza I - założyciela miasta, Wieża Bramna Zamku Górnego, kościół św. Aleksego oraz kościół św. Krzyża - miejsce pochówku ostatniego księcia opolskiego Jana II. Spacer poprowadzi Małgorzata Konopka. Spacer rozpocznie się o godzinie 11:00. Ostrówek koło Wieży Piastowskiej.

  W sobotnie popołudnie będzie miała miejsce druga premiera w Teatrze Lalki i Aktora. Samotność i radość słowami poezji i prozy Federica Garcii Lorki. Premiera spektaklu dla młodzieży i dorosłych "Zraniony jeleń" już w najbliższą sobotę 22.09 o godzinie 17:00.

  Osiem filmów, z czego aż pięć to polskie premiery, znalazło się w konkursie filmów pełnometrażowych 5. Festiwalu Filmowego Kino Dzieci. Widzowie Kina Meduza w Opolu zobaczą trzy animacje i pięć filmów aktorskich spośród których wybiorą najlepszy w ogólnopolskim głosowaniu. Festiwal potrwa od 22 do 30 września.

  Wszystkich pasjonatów gier planszowych zapraszamy w godzinach 11.00 - 17.00 do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Odbędzie się tam dzień grania w RPG i planszówki.

  W dniu 22 września ma miejsce "Światowy Dzień Podciągania". Wszystkich chętnych aby wspólnie spróbować swoich sił w podciąganiu zapraszamy 22 września, do parku przy Ekonomiku na ulicy Kościuszki, aby wspólnie powalczyć o jak najlepsze miejsce dla Polski w rankingu światowym oraz o najlepszy wynik dla Opola wśród miast w Polsce. Światowy dzień podciągania to dzień w którym na całym świecie powstają stacje gdzie można spróbować swoich sił w podciąganiu. Na chętnych, na stacji czekać będzie 2 sędziów liczących liczbę powtórzeń.

  W niedzielę 23 września b.r. w godz. 14:00-19:00 w Amfiteatrze odbędzie się Edukacyjny Piknik Rodzinny. W programie m.in spotkanie z ekspertami - ochrona gatunków i bioróżnorodności, malowanie twarzy, warsztaty przypinki, kolorowanki, figurki zwierzątek z gipsu oraz ścianka wspinaczkowa. Od godziny 15:00 występ Stwora Głodomora i koncert Majki Jeżowskiej.

  Również o godzinie 14:00 w Muzeum Śląska Opolskiego odbędą się weekendowe warsztaty plastyczne Deszczowa piosenka. Narzędzia i materiały plastyczne zapewnia Muzeum. Czas trwania: do 90 min. Weekendowe warsztaty plastyczne - zajęcia teoretyczno-praktyczne prowadzone w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu, adresowane zarówno do dzieci, jak i dorosłych zwiedzających. Zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę poznać nowe techniki plastyczne lub rękodzielnicze. Wstęp: 2 zł (dla dziecka i jednego opiekuna)

  W Parku Miejskim na Osiedlu im. Armii Krajowej, w niedzielę w godzinach 13:00-19:00, odbędzie się IV edycja Festiwalu Dzielnic. Na pikniku rodzinnym będzie można wziąć udział w grach, zabawach i rywalizacjach międzydzielnicowych. Spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą wymaganą liczbę zadań przygotowanych przez poszczególne dzielnice, będą rozlosowane nagrody. Na zakończenie IV Festiwalu Dzielnic wręczona zostanie nagroda główna - miejska hulajnoga XXL. Nie zabraknie także słodkiego poczęstunku.

  W Stegu Arenie od godz. 11:00 do 19:00 odbędzie się II edycja Opolskiej Kolorowanki. Nie trzeba ze sobą niczego zabierać, tylko dobry humor i wyćwiczone dłonie, bo do pokolorowania będzie na Was czekać ponad 600 m 2 powierzchni. Kartki w formacie A0 będą czekać na stołach, a do tego ponad 40 kg kredek. Na uczestników będą czekać konkursy, gry i zabawy, pokazy i występy na żywo. Organizatorzy liczą na pobicie rekordu.

  W niedzielne popołudnie będzie miała miejsce inauguracja sezonu futsalowego. Odra Opole powalczy z drużyną Heiro Rzeszów. Mecz zostanie rozegrany w Hali Gwardii, przy ul.Kowalskiej 2 w Opolu. Początek spotkania - niedziela 23 września, godzina 16.30.


  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2018-09-21 20:45:41 [83.30.237.*] id:1562900  
  MGIEŁKA: Napisała postów [18096], status [VIP] Reputacja
  w jakim znaczeniu użyto zwrotu "...suka biłgorajska.." ???

  Nick:
  Treść:
  Pokaż - Ukryj  Odpowiedzi [2]
  2018-09-21 22:10:30 [90.156.124.*] id:1562908  
  siostra_brygida: Napisała postów [47678], status [VIP] Reputacja
  OMG, ta ciągle z z tymi pytaniami....kliknij w Google to przeczytasz. Jak i z tym masz problemy to zadzwoń do Dagmary, pewnie Ci wytłumaczy.
  2018-09-21 22:27:24 [84.195.254.*] id:1562911  
  Boerin: Napisał postów [18679], status [VIP] Reputacja
  A może ty to Dagmara ,bo ostatnio sie za dużo panoszysz panna 😱
  2018-09-21 10:52:39 [178.37.0.*] id:1562847  
  Rex: Napisał postów [4600], status [VIP] Reputacja
  No i super Dzięki za info

  Nick:
  Treść: