• 0
0
  • Autor: Dagmara
  • Wyświetleń: 3922
  • Dodano: 2018-09-14 / 16:10
  • Komentarzy: 0

Co na weekend? Zobacz nasze propozycje.

 
 
Co na weekend? Zobacz nasze propozycje.
Po upalnym tygodniu weekend zapowiada się nieco chlodniej ale nadal zachęcamy Was, aby spędzić ten czas aktywnie. Zobaczcie nasze weekendowe propozycje.

Dziś wieczorem - 14.09 o godzinie 19:00 w Amfiteatrze rozpocznie się druga edycja niezwykłej produkcji koncertowej - "Koncert Muzyki Filmowej". W rolach głównych wystąpią: Justyna Steczkowska, Kayah, Kuba Badach, Igor Herbut, Gabriel Fleszar, Sound'n'Grace oraz Polska Orkiestra Muzyki Filmowej, tancerze m.in. Edyta Herbuś, Tomasz Barański z Grupą NEXT. Koncert poprowadzi Tomasz Raczek.

Podczas ponad 3-godzinnego koncertu usłyszymy wersje instrumentalne z filmów, m.in. "Braveheart - Waleczne Serce", "Wonder Women", "Incepcja", "Batman", "Indiana Jones", "Lista Schindlera" oraz utwory w wykonaniu niezwykłych wokalistów pochodzące z najpopularniejszych filmów, m.in. "Syreny", "Spectre", "Hobbit: Pustkowie Smauga", "Blues Brothers", "Transformers: Zemsta upadłych", "Król Lew", "Zakonnica w przebraniu", "Armagedon"

Również dzisiaj na Stadionie Miejskim "Odra" drużyna Odra Opole zagra ze spadkowiczem z ekstraklasy, z drużyną Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Mecz z Termaliką rozpocznie się o godzinie 19:00.

Wszystkich chętnych aby sobotni poranek rozpocząć aktywnie zachęcamy do udziału w kolejnej wrześniowej edycji parkrun. Start - Laba (Wyspa Bolko) w sobotę tj. 15.09 w godzinach 9:30 - 10:15.

W sobotę 15 września o godzinie 14:00 uroczyście, odtańczeniem poloneza, rozpocznie się Jarmark Franciszkański. Opolanie będą mogli podziwiać występy na dwóch scenach. Jedna z nich będzie mieściła się przy klasztorze, druga na rynku w Opolu. Zaprezentują się zespoły taneczne i muzyczne: Pech, Adena, Zespół Pieśni i Tańca "Opole", Studio Piosenki Debiut, Talentarium Wokalne oraz zaproszeni goście z repertuarem polskim oraz orkiestra dęta. Na Placu Wolności będą przygotowane również atrakcje dla najmłodszych.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Eleni, która wystąpi na Rynku o godzinie 19:00.
Jarmark potrwa aż do niedzieli.

Szczegółowy program tutaj:
Już w ten weekend Jarmark Franciszkański, co nas czeka?

Również w najbliższą sobotę 15.09 odbędą się dwie teatralne premiery:

- W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora, będzie miała miejsce pierwsza premiera w nowym sezonie. "KSIĄŻĘ I PRAWDA" to baśniowa i intelektualnie prowokującą sztuka o poszukiwaniu prawdy - opowieść pełna alegorii i zakończona wieloznacznym sukcesem. Książę - główny bohater sztuki, wyrusza w świat w poszukiwaniu Prawdy. Musi ją odnaleźć, by dostać za żonę piękną Dziewczynę. Taki warunek postawił mu jej przebiegły ojciec. Naiwny zakochany nie ma pojęcia gdzie szukać Prawdy. Jak jej szukać? Czym ona jest? Czy w ogóle jest? Ale "serce nie sługa", więc podejmuje wyzwanie...

- W Teatrze Jana Kochanowskiego kameralna komedia na aktorski duet- "Przyszedł mężczyzna do kobiety"
Dina i Wiktor poznają się w niezbyt sprzyjających zauroczeniu okolicznościach. On przychodzi na umówione spotkanie zbyt wcześnie i zastaje swoją partnerkę wieczoru w szlafroku, nieuczesaną, bez makijażu. Ta bez chwili zastanowienia wyprasza go, rzucając przy okazji kilka trafnych obelg. Jako dwoje doświadczonych przez życie ludzi Dina i Wiktor żyją resztką nadziei na odnalezienie choć namiastki prawdziwego uczucia. Mimo przeciwności losu to właśnie nadzieja sprawia, że postanawiają dać sobie drugą szansę.

W sobotnie popołudnie o godzinie 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej w PGNiG Superliga, KPR Gwardia gra z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. KPR Gwardia liczy na Wasze wsparcie.

Wszystkich pasjonatów Nordic Walking zachęcamy do wzięcia udziału w sobotniej imprezie sportowo-rekreacyjnej - III Opolski Marsz Nordic Walking, która odbędzie się 15.09 na boisku sportowym w Suchym Borze. Event swoją obecnością uświetni Marco Kantaneva - twórca i popularyzator chodzenia z kijami techniką Nordic Walking, który przyjedzie prosto z Finlandii

Natomiast w niedzielę 16 września w Amfiteatrze w Opolu, odbędą się warsztaty pt. "Niedziela dla zdrowia":
- 10.00-11.30 odbędzie się prelekcja Marko Kantaneva pt. "Zdrowotne korzyści Nordic Walking"- tym razem przedstawi zdrowotne aspekty uprawiania tej dyscypliny sportu / rekreacji.

- 11.45-13.15 Barbara Krasowska - naturopata, psychodietetyk, Weronika Szumlak - dietetyk, zapraszają na warsztat kulinarny p.t. "Posmakuj zdrowia", który dotyczy przygotowywania zdrowych słodkości, przekąsek, napoi, past do chleba. Będzie szansa nauczenia się, jak pysznie, zdrowo i szybko zadbać o codzienne żywienie całej rodziny.

W niedzielę 16.09 w godzinach 11:00 - 17:00 - Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu zaprasza na aktywności związane z obchodami EUROPEJSKICH DNI DZIEDZICTWA. Wstęp jest bezpłatny.
W programie:
- godz.11.00 - Spacer z dr Moniką Adamską "Rzeźba w krajobrazie miejskim Opola". Zbiórka na pl. Daszyńskiego w Opolu.
- godz.16.00 - Oprowadzanie kuratorskie po Salonie Jesiennymreklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".