• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 3008
  • Dodano: 2018-08-30 / 10:10
  • Komentarzy: 5

Przy Krakowskiej 32 powstanie Centrum Aktywności Społecznej

 
 
Przy Krakowskiej 32 powstanie Centrum Aktywności Społecznej

(Fot. UM Opole)

 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

To projekt, który zrealizowany będzie w ciągu najbliższego roku i jest związany z drugim etapem rewitalizacji ulicy Krakowskiej. Znajdą tam swoje miejsce nie tylko seniorzy, ale również młodzi.


Będzie to miejsce dla osób, które nie tylko są w trudnej sytuacji życiowej, ale potrzebują rozmowy, wsparcia, lub ciepłego miejsca, gdzie mogą się schronić i spędzić aktywnie czas.

- Takiego obiektu jeszcze w Opolu nie było. Rewitalizacja ulicy Krakowskiej to nie tylko przemalowanie, ale kompleksowe zmiany tego miejsca. W przebudowanym budynku będzie się mieścił Klub Integracji Społecznej, który pozwoli osobom w trudnej sytuacji życiowej znaleźć przyjaciół, partnerów, którzy pokażą im inną drogę - tłumaczy Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola.

W czterokondygnacyjnym budynku będzie znajdować się kawiarnia, będzie tam miejsce dla świetlicy dziecięcej a także siedzib organizacji pozarządowych, które sprawują opiekę nad osobami wykluczonymi bądź z różnymi niepełnosprawnościami. Na trzecim oraz czwartym piętrze powstanie 7 mieszkań chronionych.

- Mieszkania chronione są przeznaczone dla osób w trudnej sytuacji życiowej. Te, które znajdą się na Krakowskiej nie będą dedykowane jakiejś specjalnej grupie. Opole posiada już takie mieszkania chronione, w których zamieszkują wychowankowie domów dziecka i rodzin zastępczych - mówi Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu.

- Budynek Centrum Aktywności Społecznej będzie zajmował powierzchnię 1300 metrów kwadratowych. To więcej niż siedziba Centrum Dialogu Obywatelskiego, które ma 1000 metrów kwadratowych - dodaje Wiśniewski.

Koszt przebudowy budynku to około 8,5 mln złotych, dodatkowe wyposażenie to około 600 tys., z czego ponad 80 proc. to dofinansowanie unijne. Centrum Aktywności Społecznej ma powstać do końca pierwszej połowy przyszłego roku.
reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia