• 0
0
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 996
  • Dodano: 2018-08-20 / 11:12
  • Komentarzy: 1

Za nami kolejna edycja wydarzenia "Bezpiecznie nad wodą"

 
 
Za nami kolejna edycja wydarzenia "Bezpiecznie nad wodą"
Nauka poprzez zabawę. Taki cel mają wszystkie edycje wydarzenia "Bezpiecznie nad wodą". Nurkowanie, konkursy wodne czy tor przeszkód - atrakcji nie brakowało.

19 lipca, w niedzielę odbyła się 13 edycja programu "Bezpiecznie nad wodą" zorganizowanego przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wraz z Energetyką Cieplną Opolszczyzny, Radiem Doxa, Drogerią Superpharm, Nutricią, Policją, Strażą Miejską oraz medykami. Impreza rozpoczęła się o godzinie 11 i trwała do godziny 14. Uczestnicy mogli liczyć na ogrom atrakcji, które przy okazji miały znaczenie edukacyjne. Poprzez zabawę było promowane bezpieczeństwo dotyczące akwenów wodnych - basenów czy kąpielisk. Odbyły 3 imprezy z tego cyklu w tym roku. Na pierwszej była obecna policja, na drugiej na Kąpielisku "Bolko" straż miejska, a na trzeciej, na basenie byli płetwonurkowie.

Wśród atrakcji odbyły się konkursy z nagrodami min. holowanie osoby, która znajdowała się w wodzie, oglądanie basenu "od środka" poprzez nurkowanie wraz z profesjonalnym sprzętem - maskami, płetwami i butlą ze sprężonym powietrzem, pokonywanie toru przeszkód, a dla najmłodszych również została przegotowana specjalna konkurencja polegająca na wyławianiu piłeczek pingpongowych z wody. Zwycięzcy konkursów otrzymali nagrody min sprzęt sportowy Impreza za każdym razem cieszy się niesamowitym powodzeniem, a pogoda na szczęście również dopisuje.

- Uczymy bezpieczeństwa przez zabawę, bo uważamy że jest to najlepszy sposób, żeby coś w głowie zostało - mówi Maja Kozłowska - Rzecznik Prasowy MOSiR Opole.


reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-08-20 23:26:27 [89.64.63.*] id:1560960  
PauloOp24: Napisała postów [22], status [nowy] Reputacja
Super! Dzieciaki musiały mieć super radochę ;)

Nick:
Treść: