• 0
0
  • Wyświetleń: 2539
  • Dodano: 2018-08-06 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą najczęściej?

 
 
Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą najczęściej?
Rynek usług medycznych potrzebuje ludzi. W dzisiejszych czasach branża medyczna przeżywa swój rozkwit. Pracownicy wykonujący zawody medyczne znajdują zatrudnienie, bo jest na ich usługi zapotrzebowanie.

Jakie zawody poszukiwane są w kraju i za granicą najczęściej? Technik masażysta, opiekunka dziecięca i opiekun medyczny. Polska podobnie jak cała Europa starzeje się. Szacuje się, że w 2050 roku połowa ludności naszego kontynentu osiągnie wiek emerytalny. Ministerstwo Zdrowia prognozuje, że w Polsce wyraźnie wzrośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowany średni personel medyczny.

Wszystkie te zawody są na poziomie szkoły policealnej.

Technik masażysta ma uprawnienia w zakresie masażu: klasycznego, segmentarnego, sportowego, limfatycznego. Dyplomowany masażysta stosuje wszystkie metody i techniki masażu oraz zabiegi, które usprawniają leczenie i rehabilitację chorych, relaksują i odmładzają zdrowych.

Dyplomowany masażysta może pracować w publicznych i niepublicznych zakładach opieki zdrowotnej: szpitalach, klinikach, zakładach rehabilitacyjnych, uzdrowiskach, ośrodkach pomocy społecznej, przychodniach, zakładach opiekuńczo- leczniczych. Kluby sportowe, gabinety odnowy biologicznej, gabinety kosmetyczne również zatrudniają masażystów.

Opiekunka dziecięca to zawód wymagający odpowiedzialności i znajomości wielu dziedzin. Zajmuje się sprawowaniem fachowej opieki nad małymi dziećmi. Zadaniem opiekunki jest pilnowanie bezpieczeństwa dziecka oraz dbanie o jego potrzeby. Opiekunka wykonuje codzienne czynności związane z pielęgnacją dziecka - odpowiada za jego higienę, przewijanie, przebieranie, czesanie. Odpowiada również za prawidłowe odżywianie dziecka.
Do zadań opiekunki należy także zorganizowanie dziecku czasu wolnego poprzez różne zabawy, gry, chodzenie na spacery. Najczęściej od opiekunki oczekuje się takiego doboru zabaw czy zajęć, które będą rozwijać zdolności psychomotoryczne.

Opiekunka dziecięca może pracować w charakterze niani, wynajmowanej przez rodziców podczas ich nieobecności. Opiekunki mogą również pracować w żłobkach, domach opieki, szpitalach, hospicjach i różnego rodzaju ośrodkach, które zajmują się opieką nad dziećmi.

Kwalifikacje i prawo do samodzielnego wykonywania zawodu masażysty i opiekunki dziecięcej zdobyć można już w 2 lata.

Opiekun medyczny jest to zawód pomocniczy w zakresie czynności opiekuńczo - pielęgnacyjnych u chorych w środowisku szpitalnym lub domowym. Do zadań opiekuna medycznego należy: rozpoznawanie i rozwiązywanie problemów opiekuńczych osoby chorej i niesamodzielnej, pomaganie osobie chorej i niesamodzielnej, współdziałanie z zespołem opiekuńczym i terapeutycznym, asystowanie pielęgniarce przy wykonywaniu zabiegów pielęgniarskich.

Ministerstwo Zdrowia zapowiedziało, że w Polsce w tym zawodzie zatrudnienie od ręki znajdzie ponad 50 tyś osób. Na naszych rodaków z dyplomem opiekuna czekają też pracodawcy w Niemczech, Holandii, Austrii czy Wielkiej Brytanii.

Absolwenci kierunku będą mogli znaleźć zatrudnienie w szpitalach, zakładach opiekuńczo - leczniczych, ośrodkach i domach pomocy społecznej, niepublicznych ośrodkach opieki zdrowotnej, podczas indywidualnej opieki w domu pacjenta, w środowiskowych domach pomocy oraz w fundacjach i stowarzyszeniach działających na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Trzeba podkreślić , że osoby 50+ mają równe szanse w kwalifikacji do zawodu. Mają dzięki temu możliwość ich potwierdzenia, ponieważ doświadczenie często już posiadają. Dzięki Policealnej Szkole Medycznej otrzymają dokument potwierdzający kwalifikację oraz specjalistyczną praktykę, dzięki której będą mogli podjąć pracę.

Powstało bardzo wiele różnych szkół prowadzących takie kursy. Warto jednak zdecydować się na tę, która ma najlepsze warunki oraz najlepiej wykwalifikowaną kadrę oraz sprzęt. Jedną z najbardziej renomowanych szkół policealnych jest ATUT Lider Kształcenia - Policealna Szkoła Medyczna . To szkoła, która ma uprawnienia szkoły publicznej. Nauka opiera się na programach zatwierdzonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.Artykuł sponsorowany

reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.