• 0
0
  • Autor: Martyna C.
  • Wyświetleń: 4108
  • Dodano: 2018-08-01 / 09:53
  • Komentarzy: 1

IMGW wydało ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dotyczące panujących upałów

 
 
 IMGW wydało ostrzeżenia  1 i 2 stopnia dotyczące panujących upałów
Przez najbliższe dni nadal będziemy mieli pełnię lata. Na termometrach zobaczymy nawet 34 kreski. Ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dotyczące upałów panują prawie w całej Polsce.

Instytut meteorologii i gospodarki wodnej wydał dzisiaj ostrzeżenia 1 i 2 stopnia dotyczące upałów. Meteorologiczny alert występuje na terenie całej Polski z wyłączeniem kilku powiatów województwa lubelskiego i podkarpackiego.
Na czym polegają takie zagrożenia?

1 stopnia - Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

2 stopnia - Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych. - jak możemy przeczytać na stronie serwisu pogodynka.pl

W województwie opolskim panuje zagrożenie stopnia drugiego. W dniu dzisiejszym upały zawładną naszym województwem. Temperatura maksymalna w trakcie dnia będzie oscylowała między 30 a 34 kreską. Od upałów będzie można trochę odpocząć jedynie w nocy, kiedy temperatura minimalna będzie wynosiła od 17 do 20 stopni.
Przewidywane są również burze i deszcze na ternie całego kraju, jednak z największym prawdopodobieństwem wystąpią na południowym wschodzie i północnym zachodzie Polski, co może sięgnąć też naszego województwa - powiedziała nam dyżurna synoptyk, Edyta Socha z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu.

Przy takich warunkach pogodowych zaleca się unikania przebywania w pełnym słońcu przez dłuższy okres czasu, zwłaszcza w godzinach około południowych. Picie dużej ilości wody jest wręcz koniecznością jak również korzystanie z cienia na ile to tylko możliwe.

Stan ostrzegawczy prawdopodobnie będzie się utrzymywał do piątku.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-08-03 21:25:19 [94.254.147.*] id:1560215  
tippmann: Napisał postów [5750], status [VIP] Reputacja
Na wiejskiej piją dużo😂😂😂

Nick:
Treść: