• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 2736
  • Dodano: 2022-09-01 / 09:11
  • Komentarzy: 0

  Uczniowie wracają do szkół. To koniec wakacyjnej laby

  1 września to zwykle ten dzień, w którym nauczyciele przedstawiają uczniom plan lekcji na nadchodzący semestr, informują ich także o ważnych wydarzeniach. Dla jednych, to dzień dość smutny, a dla innych mocno wesoły i radosny.


  Uczniów czeka 183 dni nauki, podzielone na dwa semestry: letni oraz zimowy. W pierwszym semestrze uczniowie pójdą do szkół przez 87 dni, w drugim - przez 96. Dniami wolnymi będzie między innymi zimowa przerwa świąteczna, ferie czy wiosenna przerwa związana ze świętami Wielkiej Nocy.

  Na Opolszczyźnie naukę w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych rozpoczyna dziś 100 tysięcy uczniów, w tym 7 tysięcy pierwszaków. Dodajmy, że od 1 września naukę w opolskich szkołach rozpocznie także 3,5 tysiąca dzieci uchodźców z Ukrainy.

  Jak mówi jedna z nauczycielek, powrót do szkoły wcale nie musi być przykrym doświadczeniem. - Oczywiście, wakacje są zdecydowanie milszym czasem, ale kolejny rok, to kolejne przygody, zagadki, odkrywanie wielu skarbów, nowe znajomości. By jednak szkoła nie kojarzyła się tylko z nauką, dbamy o coraz szerszy wachlarz zajęć pozalekcyjnych, wyjścia do różnych ciekawych miejsc i edukowanie poprzez zabawę - słyszymy.

  Czego nauczyciele życzą uczniom na kolejne 10 miesięcy? - Przede wszystkim spokoju, bo zmiany wymagają czasu, a wszystkim nam chodzi o to, by jak najlepiej wykonywać swoje zadania i z jak najlepszymi wynikami rozpocząć kolejne wakacje.

  Optymiści odliczają już dni do wakacji, które rozpoczną się dokładnie za 294 dni.

  Zdjęcie (1/8)

  (Fot. Dżacheć)

  reklama

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".