• 0
0
 
  • Wyświetleń: 7557
  • Dodano: 2018-07-16 / 12:00
  • Komentarzy: 1
  • Artykuł sponsorowany

Gdzie wybrać się na wakacje? Top 3 europejskich miejsc, które trzeba zobaczyć

 
 
Gdzie wybrać się na wakacje? Top 3 europejskich miejsc, które trzeba zobaczyć
Choć wakacje już prawie na półmetku, to wielu z nas wciąż zastanawia się dokąd pojechać na wymarzone wczasy. Nie ma co daleko szukać. Stary kontynent niezmiennie zachwyca malowniczymi krajobrazami, wspaniałą architekturą czy wyśmienitą kuchnią. Sprawdź 3 miejsca w Europie, które mają szansę stać się wakacyjnym hitem turystycznym tego lata.

Cypr
Od lat chętnie odwiedzany przez turystów, coraz częściej też tych z Polski. Wiele biur podróży, w tym między innymi https://dreamtours.pl organizuje wycieczki na tą trzecią, co do wielkości wyspę Morza Śródziemnego. To idealne miejsce do leniwego odpoczynku na plaży. Cypr zachwyca krystalicznie czystym morzem i piaszczystymi plażami. Amatorzy sportów wodnych również znajdą coś dla siebie. Jeśli znudzi Cię plażowanie, warto zobaczyć jaskinie morskie w okolicy Cape Greco i Ajia Napa. Lubisz piesze wycieczki? Góry Troodos to doskonałe miejsce z licznymi trasami spacerowymi. Znajdziesz tam kościoły ozdobione freskami, które zostały wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Stolicę Cypru, Nikozję, warto zostawić na sam koniec. Bowiem najciekawszym faktem na temat tego miasta jest to, że jest ostatnią stolicą przedzieloną granicą na pół. Północna część Cypru jest wciąż okupowana przez samozwańczą Republikę Turecką.

Andaluzja
Ten region w południowej Hiszpanii słynie ze swojej bogatej kultury, pięknych krajobrazów i przepysznej kuchni. Na zwiedzanie Andaluzji warto poświęcić kilka dobrych dni, gdyż jest tu do zobaczenia wiele ciekawych miejsc. Zwiedzanie warto rozpocząć od stolicy regionu, czyli Sewilli. To w tym mieście znajduje się grobowiec Krzysztofa Kolumba. Wizytówką miasta jest Katedra Najświętszej Marii Panny, a także kompleks pałacowy Alcázar. W Andaluzji na uwagę zasługuje również, położona nad Morzem Śródziemnym, Malaga. Koniecznie trzeba też odwiedzić Kordobę ze słynnym Wielkim Meczetem (Mezquita) zamienionym na katedrę. Do listy trzeba też dopisać Gibraltar z popularną Skałą zamieszkałą przez złośliwe magoty oraz El Caminito del Rey, czyli wisząca trasa prowadząca wzdłuż górskiej ściany ponad 100 metrów nad przepływająca w dole rzeką.

Prowansja
Słynący z lawendy południowo-wschodni region Francji to idealne miejsce na letni wypoczynek. Wszystko za sprawą bliskości Morza Śródziemnomorskiego. Stolicą Prowansji jest ciesząca się złą sławą Marsylia, jednak warto odwiedzić to miasto z uwagi na wspaniałe zabytki. Warte wizyty są Opactwo św. Wiktora i Pałac Longchamp, w którym znajduje się imponującą fontanna zwana zamkiem wody (chateau d'eau). Będąc w Prowansji koniecznie trzeba też zobaczyć akwedukt Pont du Gard. Jest to jedna z najlepiej zachowanych konstrukcji tego typu na świecie. Akwedukt dostarczał wodę do miasta Nîmes, które w czasach Cesarstwa Rzymskiego nosiło nazwę Colonia Augusta Nemausus, na cześć cesarza Oktawiana Augusta. Na turystycznej trasie powinno też znaleźć się Nîmes. Chociaż miasto nie leży w Prowansji, a w regionie Oksytania, to warto odwiedzić je i zobaczyć świetnie zachowane zabytki rzymskie takie jak amfiteatr czy najlepiej zachowana rzymska świątynia Maison Carrée. Idealnym zwieńczeniem wycieczki będzie wizyta w Aix-en-Provence, historycznej stolicy Prowansji, słynącej z malowniczej zabudowy i fontann.

Artykuł sponsorowany

reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-07-17 17:53:23 [83.27.104.*] id:1559237  
Włatca Móch: Napisał postów [1666], status [Szycha] Reputacja
A San Escobar ?

Nick:
Treść: