• Autor: kam_ila
  • Wyświetleń: 612
  • Dodano: 2022-08-17 / 18:20
  • Komentarzy: 1

  Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego w dziedzinie kultury - ogłaszono nabór

  (Fot. Dżacheć)

  Od 16 sierpnia, można zgłaszać kandydatury do naród marszałka w dziedzinie kultury. Na kandydatów do nagród dla animatorów i twórców kultury oraz do nagród za wydarzenie muzealne czekamy do 30 września, na kandydatury do nagrody im. Karola Miarki - przez najbliższy miesiąc.

  Nagrody dla animatorów i twórców kultury

  Te nagrody przyznawane są osobom, zajmującym się działalnością kulturalną społecznie lub zawodowo, za istotne osiągnięcia w tej dziedzinie bądź za całokształt działalności. Wnioski mogą składać samorządy lokalne, instytucje kultury, organizacje pozarządowe i osoby fizyczne. Nagrody mają charakter finansowy.

  Nagroda za wydarzenie muzealne

  Tą nagrodą docenia się instytucje muzealne działające w regionie, których statut lub regulamin został uzgodniony z ministrem do spraw kultury i ochrony dziedzictwa narodowego. Nagroda przyznawana jest za osiągnięcia w zakresie działalności muzealnej w roku poprzednim w kilku kategoriach: wystawa, inicjatywa edukacyjna, publikacje książkowe, konserwacja i ochrona dziedzictwa kultury oraz projekty naukowo - badawcze.

  Wnioski mogą składać muzea, a laureaci w każdej kategorii mogą liczyć na nagrody pieniężne w wysokości do 10 000 zł brutto.

  Nagroda im. Karola Miarki

  Nagroda może być przyznana za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej oraz upowszechniania i ochrony kultury osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się do upowszechniania kultury i nauki naszego regionu, wnosząc trwałe wartości humanistyczne do kultury narodowej w myśl idei propagowanych przez Karola Miarkę. Wniosek o przyznanie nagrody mogą składać: samorządowe instytucje kultury, dla których organizatorem jest Województwo Opolskie, Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu, uczelnie mające siedzibę na terenie w oraz Instytut Śląski w Opolu. Taka nagroda może być przyznana tej samej osobie tylko raz, a wynosi do 5 000 zł brutto.


  Wszystkie regulaminy i formularze dostępne są na stronie https://www.opolskie.pl/nagrody-w-dziedzinie-kultury/
  reklama

  Wydarzenia pod patronatem portalu

  Napisz co o tym myślisz!

  Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

  Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

  2022-08-18 14:09:13 [46.204.8.*] id:1645827  
  Luzi: Napisał postów [1298], status [stały bywalec] Reputacja
  A ktoś może jeszcze chcieć od niego jakąś nagrodę?

  Nick:
  Treść: