• Wyświetleń: 5884
    • Dodano: 2018-06-24 / 17:25

Pół tysiąca zawodników na mecie Triathlonu w Opolu

(Fot. Pav)

Pływanie w Odrze, długi rowerowy dystans i trasa biegowa. Z tym wszystkim musieli zmierzyć się zawodnicy pierwszego w Opolu triathlonu.

Startujący mieli do wyboru dwa warianty tras - 1/4 Ironman, gdzie do pokonania było 950 metrów pływania, 45km trasy rowerowej oraz 10,5 km biegu. Drugi, krótszy dystans obejmował 475m pływania, 22,5 km na rowerze oraz 5,25km biegu. Największą popularnością cieszył się dłuższy dystans i zarejestrowało się tam aż 280 zawodników.

Wśród startujących na krótszym dystansie było wielu debiutantów, ale również profesjonalni triathloniści, którzy przyjechali do Opola by poprawić swoje czasy na tym dystansie. - To mój drugi triathlon w życiu, wybrałam krótki dystans już po raz drugi, chcę zobaczyć czy zrobiłam przez ten czas postępy. Przygotowywałam się długo i mam nadzieję na dobry wynik - mówi Monika z Warszawy.

Wydarzenie swoim patronatem objęło Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie - Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, administrator m.in. rzeki Odry, który na czas przebywania zawodników w rzece zatrzymał nurt. - Zostały podniesione jazy, które znajdują się w głównym nurcie Odry. Poziom wody dzięki temu uniósł się w górę a woda poszła kanałem Ulgi - mówi Daniel Wójcik, dyrektor zawodów.

- Najbardziej bałem się pływania, ponieważ jest to dla mnie zupełna nowość. Z czasem lekko ponad dwie godziny wbiegłem na metę. Co czuję? Wielkie szczęście i już wiem, że będę próbował jeszcze raz - dodaje Bartosz z Brzegu.

Na trasie nie zabrakło profesjonalistów, na trasie zobaczyliśmy aktualnego mistrza Polski Łukasza Kalaszczyńskiego, który zwyciężył w klasyfikacji generalnej, oraz Ewę Bugdoł, wielokrotną mistrzynię kraju i uczestniczkę mistrzostw świata w tej dyscyplinie. Ewa również zwyciężyła na dystansie 1/4 IM.

Na trasie 1/8 IM zwyciężył Malaczewski Łukasz z Wrocławia, zaraz po nim uplasował się Birecki Jakub z GT KONA (Opole), a trzecie miejsce zajął Mazurkiewicz Darek (Smolec). Wśród kobiet najlepsza była Giet Magdalena (Kraków), Rydel Dominika (Kraków) i na trzecim miejscu Szpilowska Paulina z Pyskowic.

Współorganizator imprezy, Jakub Birecki, który na co dzień trenuje w Opolu (GT KONA) podkreśla, że ta impreza wpisze się na stałe w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście.

2018-06-24 23:15:36 [83.26.98.*] id:1558205
    Juljan: Napisał postów [15744], status [VIP] Reputacja