• 0
0
 
  • Wyświetleń: 1575
  • Dodano: 2018-06-08 / 08:00
  • Komentarzy: 0
  • Artykuł sponsorowany

Spotkania, na których warto być

 
 
Spotkania, na których warto być
12 czerwca odbędzie się XXIV Spotkanie Biznesu w Ostrawie (Czechy), a 19 czerwca w Opolu konferencja pt. "Era rozproszonej władzy". Chętni do udziału w obydwu wydarzeniach mogą zgłaszać się do Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki (OCRG).

Spotkanie Biznesu w Ostrawie ma już niemal dwudziestoletnią tradycję. Jest platformą do nawiązania kontaktów między przedsiębiorcami oraz okazją do rozwijania inicjatyw transgranicznych. - Mamy już przykłady polsko-czeskich inicjatyw biznesowych, które narodziły się dzięki kontaktom nawiązanym na Spotkaniu Biznesu w Ostrawie. Są też polsko-czeskie inicjatywy realizowane przez samorządy czy instytucje otoczenia biznesu. Ale każda kolejna to szansa na nowe relacje, a tych nigdy za dużo - mówi Maria Woźniak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct - Opole działającego przy OCRG.

Głównym organizatorem tego wydarzenia jest Czesko-Polska Izba Handlowa z siedzibą w Ostrawie i Konsulat Generalny RP w Ostrawie, a współorganizatorami - instytucje otoczenia biznesu z regionu morawsko-śląskiego w Czechach, woj. opolskiego (OCRG i Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Opole), woj. śląskiego oraz słowackiego Regionu żylińskiego. W wydarzeniu rokrocznie biorą udział przedsiębiorcy - głównie z Polski i Czech, ale również posłowie, senatorowie, samorządowcy oraz przedstawiciele izb i stowarzyszeń gospodarczych.

Z kolei spotkanie "Era rozproszonej władzy", które zaplanowano na 19 czerwca, odbędzie się w Centrum Wystawienniczo - Kongresowe w Opolu. Organizuje je czasopismo Production Manager, a partnerem jest Opolskie Centrum Rozwoju Gospodarki. Konferencja będzie dotyczyć zarządzania w czasach złożonej rzeczywistości biznesowej.

- Na tę złożoność składają się m.in. deficyt zasobów: kompetencji na rynku pracy, czasu, rosnący chaos informacyjny, nielinearność planowania, potrzeba budowania wielu scenariuszy działań, multipokoleniowość organizacji i potrzeba uwzględnienia w niej pokolenia Y czy Z - wyjaśniają organizatorzy spotkania. I zaznaczają, że tym, z czym trzeba mierzyć się obecnie w zarządzaniu, jest też rosnące tempo transformacji technologicznej i miejsce człowieka wśród tych trendów.

Więcej informacji o spotkaniu na www.konferencje.production-manager.pl Można też o nie pytać w Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera działającym w ramach OCRG, tel. (77) 40 33 646 lub 648.


Loga

Artykuł sponsorowany

reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest całkowicie zamknięte.