• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2215
  • Dodano: 2018-06-05 / 20:14
  • Komentarzy: 0

Wielki festyn Fundacji Dom już w niedzielę na pl. Wolności

 
 
Wielki festyn Fundacji Dom już w niedzielę na pl. Wolności

(Fot. Dżacheć)

Festyn Fundacji Dom to wielkie święto zarówno dla podopiecznych jak i pracowników. Na Festynie pojawi się orkiestra dęta, pokaz mażoretek, liczne występy na scenie i wiele atrakcji zarówno dla najmłodszych jak też dla seniorów.


- Festyn organizujemy po raz 24-ty. Jest to wydarzenie, które na stałe wpisało się w harmonogram imprez kulturalnych w mieście. W tym roku odbędzie się pod hasłem "25 lat Warsztatu Terapii Zajęciowej" - mówi Monika Kawa, koordynator festynu.

- Już po 2 latach działalności samej fundacji udało nam się powołać Warsztat Terapii Zajęciowej w czerwcu 1993 roku. Wydawało nam się, że zgromadzenie 25 niepełnosprawnych, którzy chcieliby być członkami warsztatu będzie proste. Rodzice bardzo obawiali się, czy my potrafimy opiekować się ich dziećmi, a na dodatek czy potrafimy rozwijać ich umiejętności. Bardzo szybko okazało się, że Warsztat Terapii Zajęciowej to coś nowego, fajnego. Od stycznia tego roku Warsztat Terapii Zajęciowej skupia 35 osób. - informuje Kazimierz Jednoróg, dyrektor Fundacji Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym.

Festyn to okazja do pokazania mieszkańcom Opola, że osoby niepełnosprawne uczestniczą w życiu społecznym tak samo jak każdy z nas. Na festynie będzie ustawiony namiot DKMS, gdzie będzie można zostać potencjalnym dawcą szpiku.

Jedną z akcji dodatkowych jest zbiórka krwi dla 5-letniej podopiecznej Fundacji, która choruje na białaczkę limfoblastyczną. Od momentu diagnozy, która miała miejsce 2 lata temu dziewczynka przebywa w szpitalu. - Na placu Wolności będzie ustawiony krwiobus, gdzie każda osoba, która ma ochotę będzie mogła oddać krew na rzecz Mai - informuje Małgorzata Jagieluk, z fundacji Dom.

Zabawa na pl. Wolności potrwa od godziny 10:00 do 20:00.

Patronat 24opole
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia