• 0
0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 4989
  • Dodano: 2018-05-25 / 07:14
  • Komentarzy: 1

Dla lepszej kondycji napił się alkoholu i pojechał do sklepu

 
 
Dla lepszej kondycji napił się alkoholu i pojechał do sklepu

(KPP Prudnik)

49-latek, jak twierdził rano wypił niewielką ilość alkoholu dla lepszej kondycji zdrowotnej. Później wsiadł za kierownicę i pojechał po sprzęt wędkarski. Mężczyzna w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

W środę, 23 maja, tuż po godzinie 12:00 dyżurny policji w Głogówku otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy osobowego daewoo, który miał jechać przez miasto. Oficer dyżurny natychmiast informację przekazał podległym patrolom.

Już chwilę po zgłoszeniu, policjanci zauważyli i zatrzymali auto do kontroli. Funkcjonariusze sprawdzili trzeźwość 49-letniego kierującego. Wynik przeprowadzonego badania wskazał, że mieszkaniec Głogówka miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna tłumaczył policjantom, że rano wypił niewielką ilość alkoholu ze względów zdrowotnych. A jego podróż spowodowana była wyjazdem na ryby i potrzebą zakupu sprzętu wędkarskiego.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Za taki czyn grozi kara do 2 lat więzienia, wysoka grzywna i wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Wzorowa reakcja i postawa świadka najprawdopodobniej zapobiegły tragedii. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu może uratować czyjeś życie.
reklama

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-05-27 10:41:42 [188.123.207.*] id:1556808  
tippmann: Napisał postów [5644], status [VIP] Reputacja
Bo rybka lubi pływać;)

Nick:
Treść: