• 0
0
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 1936
  • Dodano: 2018-05-24 / 07:04
  • Komentarzy: 1

Strażacy z OSP ORW w Opolu wygrali grant 100 tys. zł na budowę przystani wodnej

 
 
Strażacy z OSP ORW w Opolu wygrali grant 100 tys. zł na budowę przystani wodnej

(Fot. mat. prasowe organizatora)

17 maja zakończył się etap głosowania tegorocznej edycji LECHSTARTERA. Wyłoniona została lista 15 zwycięskich projektów, wśród których znalazł się projekt z Opola.


Organizatorzy konkursu informują, że w tegorocznej edycji udział wzięło niemal 300 kreatywnych koncepcji, z których jury wyłoniło 48 projektów najpełniej oddających ideę akcji. To one przystąpiły w finale do walki o głosy lokalnych społeczności, które z grona projektów wybrały te najlepsze.

Głosowanie internautów miało decydujący wpływ na przyznanie dotacji najlepszym projektom, dzięki ich głosom udało się zdobyć grant wysokości 100 000 zł na "Przystań z zachodzącym słońcem" w Opolu.

Przypomnijmy, że projekt powstał z myślą o wszystkich mieszkańcach Opola. To miejsce gdzie można zwodować łódkę, popływać kajakiem, zrobić ognisko, uwędzić rybkę, lub po prostu odpocząć. Projekt zakłada rewitalizację slipu oraz pobliskiego miejsca zieleni. Slip trzeba gruntownie zmodernizować poprzez wykonanie nowej nawierzchni (obecna zniszczona przez dwie powodzie) wraz z infrastrukturą techniczną czyli pomost, polery czy wciągarki.

- Dla pełnego wykorzystania miejsca naszej przystani, z pozyskanych funduszy chcemy zakupić pięć kajaków, które pozwolą na prowadzenie wypożyczalni sprzętów wodnych non-profit dla społeczności lokalnej. W wypożyczalni znajdą się także środki ochrony osobistej (kapoki) dla dorosłych. Miejsce będzie mogło być wykorzystywane przez kluby sportowe i osoby prywatne w celach rekreacyjnych - czytamy w opisie projektu.

Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej z Oddziału Ratownictwa Wodnego w Opolu zaznaczają, że wygrana daje możliwość rozpoczęcia budowy projektu jeszcze w tym roku.

reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2018-05-24 08:08:06 [46.134.183.*] id:1556710  
MyWasWyNas: Napisała postów [407], status [pismak] Reputacja
Super. Oby jak najszybciej udało się wybudować taka przystań. To wstyd, że Opole nie korzysta że swojej rzeki w żaden sposób. No ale Neron jest zajęty 4dniem festiwalu obłudy i lwami w klatkach.

Nick:
Treść:

Najczęściej czytane

Powiązane materiały

Polub nas!

Chmura tagów

Ogłoszenia